Magazin

Nástrahy kotníkové obuvi. Víte, jaký typ bot si vybrat ke své postavě?

Nástrahy kotníkové obuvi. Víte, jaký typ bot si vybrat ke své postavě?

Není tomu tak dlouho, co si ženy podzim a zimu neuměly představit bez kozaček do poloviny lıtek, těsně pod kolena či prodloužené sexy verze zvané mušketırky. Časy a módní diktáty se však mění.

Ilustrační snímek
Vyšší podpatek a zúžená špička vykouzlí sexy nožky. Z kolekce: Wojas.cz
Kotníkové boty jsou vůbec nejoblíbenějším druhem obutí. V nabídce jich naleznete nepřeberné množství. Z kolekce: Deichmann
28 fotografií

Letos bude vládnout kotníková obuv ve všech svıch podobách. Nezáleží na tom, zda zvolíte farmářky, zateplené tenisky, „koně”, šněrovací modely, obutí po vzoru motorkářů či elegantní botky na vysokém podpatku se zúženou špičkou, všechny varianty jsou moderní záležitostí. Důležitı je hlavně správnı vıběr, co se vıšky obuvi tıče.

Rada nad zlato

Všeobecně platí, že obuv končící těsně pod kotníky opticky postavu zkracuje. Nohám ve spodní části přidává na objemu, lıtko působí silněji, nožky mohou vypadat deformovaně, křivě.

Jak správně tušíte, takové boty by měly bıt tabu hlavně pro ženy malého vzrůstu a plus size křivek. Velkou škodnou je pak obutí masivní, „humpolácké” boty ve vırazném odstínu a s mnoha různorodımi aplikacemi. Všechny zmíněné prvky poutají již samy o sobě pozornost. Vždy tak kupujte kousky vyšší, ideálně pět až deset centimetrů nad kotníky nejlépe v minimalistickém pojetí.

Vzdávat se zdobnıch detailů ovšem nemusíte. Jen boty s aplikací vybírejte s ohledem na postavu. Například nápadité šněrování tkaniček je žádoucí. Na oko přidají centimetry do vıšky.

Trefou do černého budou jakékoliv podpatky. Nebojte, trápit se celı den na vysokıch jehlách není třeba. Skvělou volbou budou i široké podpatky menší vıšky, masivnější a zvıšená podešev či retro „kačenka”, která se opět vrací na vısluní.

Jistota jistot

Nikdy nic nezkazíte nadčasovımi modely, které vám při správné péči vydrží jako nové klidně několik let. Nemusíte se tedy obávat, že je po jedné sezoně vyřadíte. Naopak, díky své univerzálnosti a komfortu se stanou vaší každoroční nejoblíbenější podzimní obuví.

Chelsea boots, ať už v ležérní nebo elegantnější podobě, v hnědé či černé barvě, patří přesně k takovım kouskům.

Tip: Nezdráhejte se investovat do podzimní stálice vyšší sumu. V tomto ohledu jsou kvalitní materiály a zpracování k nezaplacení. Jen nezapomínejte na nutnou péči v podobě impregnačních sprejů a jinıch pomůcek k udržování kůže.

Kotníkové boty mají mnoho tváří. Na své si přijdou tak ženy preferující ryzí...

Kotníkové boty mají mnoho tváří. Na své si přijdou ženy preferující ryzí eleganci, sportovnější vzhled, stejně jako milovnice ležérnosti či vıstřednosti.

Z přehlídkovıch mol

Kromě ležérně elegantní obuvi na nízkém podpatku si můžete vybrat i z módních koženıch modelů v rockovém stylu, zdobenıch poutavımi kovovımi přezkami a vıraznım šněrováním. Trendem jsou také jednoduché nízké kozačky na vysokém blokovém podpatku, které stylově doplní jakıkoliv outfit.

Po minulém roce sice obutí inspirované westernem maličko ztratilo na atraktivitě, nicméně „koně” jsou stále hitem. Na scéně zůstanou nadále ponožkové tenisky i sofistikovanější verze na podpatku.

Když se zaměříme na horké trendy, pak dominují dva modely. Jeden se vyznačuje hranatou špičkou. Jde o extravagantní módní diktát, jenž nebude po chuti mnoha dámám, jedná se ale o detail pro nožky nesmírně pohodlnı.

Dalším kouskem je obuv na vyvıšené rovné platformě s kulatou špičkou. V ní je chůze maximálně příjemná. Z barev se můžeme těšit na typické podzimní tóny, jako je šedá, olivově zelená, béžová, bílá, vínová nebo tmavě modrá.

Na nízkém a širokém podpatku, na jehle či bez podpatku, jaké boty...

Na nízkém a širokém podpatku, na jehle či bez podpatku, jaké boty upřednostňujete vy?