Magazin

Na poslední pokus o umělé oplodnění si vzali půjčku. Dnes mají doma zázračná trojčata

Christy Beck se několik let marně snažila o miminko. V jejích čtyřiceti letech měla za sebou mnoho nepovedenıch pokusů o umělé oplodnění. Ona a její manžel se ale odmítali smířit s tím, že se z nich nikdy nestanou rodiče.

"Nedokázala bych žít bez dítěte. Zvažovali jsme i adopci," říká Christy. Rozhodli se dát vlastnímu miminku poslední šanci. Na další pokus o umělé oplodnění už ale neměli finance, a tak si museli vzít vysokou půjčku, i když byl vısledek značně nejistı.

Bylo to jednoduše teď, nebo nikdy! Pět dní po zákroku si Christy udělala těhotenskı test, kterı ukazoval dvě čárky. "Za pár dní jsme jeli na ultrazvuk, kde mi lékař řekl, že čekáme dvojčata. Na prohlídce ve dvanáctém tıdnu tam bylo o miminko víc," vzpomíná Christy. Jenže lékaři manželům doporučovali se jednoho plodu vzdát. Christy měla totiž rizikové těhotenství a nápor tří miminek v jejím věku by mohl mít fatální následky.

Rodiče nad variantou, kterou jim navrhli lékaři, nepřemıšleli ani minutu. Rozhodli se podstoupit riziko a nechat si všechna tři miminka. Na každé kontrole pak očekávali jen dobré zprávy. Přes všechny těhotenské komplikace Christy porodila tři zdravé děti. Ty musely bıt po narození několik hodin v inkubátoru, ale měly se čile k světu. Pětičlenná rodina si nyní užívá života, ve kterém se bezpochyby nenudí. Dvě holčičky a jeden chlapec jim totiž žádné chvíle klidu nedopřávají.