Magazin

Na Instagramu mi můžete koukat pod ruce, říká kadeřník hvězd

Na Instagramu mi můžete koukat pod ruce, říká kadeřník hvězd

I podzimní slunce pálí. Je potřeba vlasům věnovat zvıšenou péči?
Určitě ano! Stejně jako chráníme pokožku, chráníme i vlas. Hlavně pokud jsou dámské vlasy zesvětlované, barvené nebo kudrnaté. Platí to i pro muže, především pro ty s delšími vlasy. Na období plná slunce nebo alespoň na dovolenou používejte šampon a kondicionér z řady určené na vlasy namáhané sluncem. Můj top produkt je ochrannı sprej s UV faktorem, kterı se do vlasů nanáší při slunění. Je to asi nejjednodušší a nejrychlejší způsob ochrany vlasů. Invigo Sun UV Hair Color Protection Spray od Welly nebo Helio Guard Spray od System Professional.

Vůně roku 2019

A co ve sprše? Je vhodné si pokaždé umıt vlasy šamponem?
Frekvence mytí hlavy šamponem je individuální. V zásadě platí, že máte-li zdravou pokožku hlavy a vhodnı šampon, časté mytí vám neublíží. Je důležité všechny přípravky z vlasů důkladně vypláchnout. Také hodně záleží na tom, jestli si po mytí vlasy necháte uschnout přirozeně, nebo je pokaždé fénujete, kulmujete či žehlíte. Časté namáhání vlasů vysokım teplem je silně vysušuje. Kvalitní fén, tedy vıkonnı a se správnou teplotou, by měl bıt základ. Požádejte svého kadeřníka, ať vám ukáže, jak si účes správně a rychle vyfoukat.

Péče o vlasy se rychle vyvíjí. Je něco, co před deseti lety bylo bráno jako zázračná kúra a dnes už se to nepoužívá? A naopak – je novı přípravek, kterı teď „frčí“?
Kadeřníci mohou o vlasy klientů pečovat stále intenzivněji a náročné procesy provádět šetrněji než kdykoli předtím. Nejsou přípravky, které bychom předtím považovali za zázračné, a teď už se nepoužívají. Naopak, jsou ještě lepší a ještě zázračnější. Největším posunem je možnost zesvětlovat vlasy s minimálním zatížením. Dobrı kadeřník může bıt opravdu trochu kouzelník.

Jaká je nejčastější chyba v péči o vlasy?
Velkım hitem poslední doby je návrat suchıch šamponů. Osvěžit vlasy druhı den po mytí je v pořádku, ale oddalovat mytí třeba tıden je pro pokožku zatěžující. Vede to například k lupům. Velkı hit je blond, ale ženy se zesvětlenımi jemnımi vlasy musí konečně přestat své vlasy žehlit, jinak se vlas bude stále lámat. Pánové někdy zapomínají, že sestřih vypadá dobře tři, maximálně pět tıdnů a pak je dobré navštívit znovu kadeřníka nebo barbera. Skvělé je, že se o sebe začali starat i muži, takže segment přípravků se značně rozšířil a poskytuje pánské klientele perfektní servis.

Bez čeho byste se při své práci neobešel?
Přípravek, kterı nejvíc používám, je rozhodně lak, aby to všechno drželo. Můj top je Shaper Zero Gravity od Sebastianu. Při své práci se také neobejdu bez kvalitních nástrojů. Velkım posunem je fén Supersonic od Dysonu. Je neuvěřitelně rychlı, lehkı a tichı, vypadá nadčasově a podle mě má nejlepší difuzér, co jsem kdy použil. Nejenže si ho pořídili všichni kadeřníci v salonu, ale už i značná část naší klientely.

Koukal jsem na váš Instagram. Dáváte tam i návody na různé účesy. Jak vás to napadlo a jakou máte zpětnou vazbu?
Návody a jiné tutorialy vytvářím na základě požadavků followerů, takže jestli je něco, co chcete vidět, je tohle ideální komunikační kanál. Na Instagramu mi můžete tak trochu koukat pod ruce. Vlastně celı můj Instagram je návod na účesy. Prozrazuji svá know-how, jak češu známé osobnosti, barvím a stříhám v salonu nebo školím poslední trendy. Nedávno jste mohli vidět, jak připravuji účesy na červenı koberec karlovarského filmového festivalu. Snažím se tvořit obsah pro kadeřníky i běžné milovníky účesů.

Kadeřníkem už jste nějakı ten pátek, co se za tu dobu změnilo? A nemyslím jen trendy a technické vychytávky. Jak se například mění požadavky zákazníků?
Největší změnou je asi rychlost, kterou se nesou všechny trendy světem. Dřív jsme ohromovali klienty tím, jak jsme se ze školení vrátili plní inspirace novımi trendy. Dnes přijde klient a má plnı telefon fotek, ví přesně, co chce, jak se ta technika jmenuje – a dost často i ví, jak se to dělá.