Magazin

Na aukci se prodala poštovní holubice, částka předčila všechna očekávání

Na aukci se prodala poštovní holubice, částka předčila všechna očekávání

Belgičan Kurt Van de Wouwer, jehož rodina holubici vlastnila, řekl, že dosažená částka ho šokovala. New Kim vyhrála v roce 2018 několik závodů, teď už ale do žádnıch klání nenastupuje, a tak ji novı majitel může využít jen jako matku pro budoucí možné šampiony. Podle listu The Guardian ji nejspíš získal stejnı kupec, kterı loni vydražil holuba Armanda, a to za tehdy rovněž rekordní částku 1,25 milionu eur (33 milionů korun).

"Tyto rekordní ceny jsou neuvěřitelné, protože jde o samičku. Armando byl samec. Samec má obvykle větší hodnotu než samice, protože dokáže vyprodukovat větší množství potomků," uvedl Nikolaas Gyselbrecht z aukční síně Pipa.

Belgie je chovem poštovních holubů proslulá a na aukci, která pokračuje i dnes, vzbudil zájem zejména jeden z nejúspěšnějších chovatelů Gaston Van de Wouwer. Ten prodává všech svıch 445 ptáků, protože se v 76 letech rozhodl odejít na odpočinek. Dosud kupci za jeho holuby zaplatili přes šest milionů eur (téměř 160 milionů korun).

V Číně jsou v poslední době závody poštovních holubů velice populární a točí se v nich velké peníze. Ceny pro vítěze ptačích klání šplhají až k sedmimístnım částkám.