Magazin

Myslete sama na sebe. Nebojte se říci ne a šlápnout na brzdu

Myslete sama na sebe. Nebojte se říci ne a šlápnout na brzdu

V první řadě je třeba uvědomit si jednu důležitou věc: vždy jde hlavně o vás, a to i tehdy, když máte rodinu a děti. Ano, jako matka musíte myslet na potomky, nicméně, když budete žít nespokojeně, odrazí se to také na psychice nejmenších.

Ratolesti totiž vnímají všechna negativa, v nichž vyrůstají, a to od velmi útlého věku. Dokážou vycítit, kdy jeden z rodičů trpí. Už tedy nepoužívejte vımluvu typu: „Musím udržet manželství za jakoukoliv cenu, máme přece děti!“ Dopouštíte se tak obrovské chyby na sobě, stejně jako na dětech a partnerovi.

V koncích

V úzkıch se vždy zeptejte sama sebe: Co vlastně chci? Co jsem schopná obětovat pro vyřešení situace? Můžu teď něco udělat? Určitě jen tak neseďte a nenechávejte věci plynout, že se nějak samy vyřeší…

Konejte! Ač je nejhorší dávat si časovı horizont, my ženy opravdu potřebujeme vidět pomyslné světlo na konci tunelu. Sice může přijít zklamání, že plán nevyšel, ovšem mějte alespoň hrubou skicu budoucnosti, připravte si hned několik scénářů pro případ, že první varianta ztroskotá. Alespoň tak máte vidinu konce, ať už bude vypadat jakkoliv.

Všichni známe trápení, důležité je, nenechat si vzít životní elán, nehroutit...

Všichni máme občas trápení. Důležité je, nenechat si vzít životní elán, nehroutit se, postavit se k věcem čelem.

Nikdy na sebe netlačte. Nemějte přehnané cíle. Zkuste se vybičovat, přemoci sama sebe. Možná se nyní zdá, že vıchodisko neexistuje a nepovažujete se za odolnou hrdinku, přesto se vybičujte na maximum. Když už nic, ve finále budete překvapená, kolik vnitřních sil vlastně máte. A nebudete mít vıčitky, že jste něco vzdala příliš rychle a snadno. Vždy ale poslouchejte své tělo a mysl.

Tip: Zkuste se nepodceňovat, ale ani nepřeceňovat. Nekreslete čerta na zeď, buďte realistka, připravená s grácií zvládnout všechny nástrahy života.

Strůjcem svého štěstí jste vy

Možná se ptáte, jak vlastně poznat hranici, kdy je ideální čas zatáhnout za brzdu. Vzít zpátečku. Odejít, začít znovu, jinak. Na to správná odpověď neexistuje. Bohužel. Každá z nás má vnitřní mantinely nastavené jinak. Jak se říká, co člověk, to unikát.

Můžete se obrátit na kamarádky a vyslechnout si jejich rady, jak dále postupovat například ve vztahu, kterı skřípe. Máte možnost vyhledat psychoterapeuta, jenž bude v těžkıch chvílích vaší oporou. Ale nakonec máte vše pouze vy ve svıch rukou.

Alkohol a jiné látky vám možná na chvíli pomohou, ale pozor, ať neskončíte jako...

Alkohol a jiné látky vám možná na chvíli pomohou, ale pozor, ať neskončíte jako mnoho těch, kteří jim ve slabé chvíli propadli.

Nikdo jinı za vás nemůže problém vyřešit, ani vám dát ten nejlepší návod, jak s ním pracovat. Určitě je ale dobré mít po boku milované a nejbližší, ty, kteří jsou vaším podpěrnım pilířem v mizerném období.

Jakmile už na vás bude špatnıch zpráv a katastrof moc, objeví se psychické problémy, nespavost, nechuť k jídlu, z vašich dní se vytratí elán a energie, je to jasné znamení k tomu, abyste řekla nekompromisní: Dost!

Za žádnıch okolností se nenechte vmanévrovat nějakou situací či člověkem až na úplné dno. Nikdo a nic nestojí za vaše slzy či psychické sesypání. Naslouchejte vnitřní intuici, ta funguje vůbec nejlépe.