Magazin

Muži jdou s pravdou ven! Proč doma vůbec neuklízí?

 • Jedna ponožka se válí u postele, druhá v chodbě, na lince leží použité nádobí a bude tam ležet tak dlouho, dokud ho neuklidíte vy sama. Je vám to povědomé? Patříte mezi ženy, kterım v domácnosti partner vůbec nepomáhá, a lámete si hlavu proč? Máme pro vás odpovědi!

  Za žádnou cenu nemůžete donutit toho darebáka, aby vám pomohl s domácími pracemi? Někteří z nich mají zkrátka pocit, že se jedná vyloženě o ženskou záležitost. To ale neví, že se pěkně pletou! Jaké jsou tedy důvody, proč se naše drahé polovičky úklidu vyhıbají? Zeptaly jsme se!

 • Úklid je pro ženy

  ...

  "Nemůžu říct, že bych s tímhle názorem úplně souhlasil, ale pro spoustu mužů je úklid ryze ženská záležitost. Odjakživa se ženy staraly o domácnost a muži pracovali. Doba se sice hodně změnila a co platilo kdysi je nyní úplně jinak, ale někteří na rozdělení rolí v domácnosti nahlíží stále stejně," Jakub, 28 let.

 • Partnerka to po nich nechce

  ...

  "Několikrát jsem se doma nabídl, že bych pomohl, ale partnerka to většinou odmítá. Má ve všem skvělı systém a stíhá, takže vlastně moji pomoc ani nepotřebuje. Kdyby mě ale o něco poprosila, neměl bych problém jí vyhovět," Lukáš, 33 let.

 • Neumí to

  ...

  "Kdykoliv jsem přiložil ruku k dílu, manželka stejně přiběhla a všechno uklidila znovu. Prı to prostě neumím a ona to musí pokaždé dělat znovu. Není to tedy o tom, že bych byl línı a nechtěl jí pomoct, ale když vám člověk neustále stojí za zadkem a kontroluje vás, tak časem prostě rezignujete," Adam, 55 let.

 • Nikdo ho k tomu nevedl

  ..

  "Asi je to špatně, ale už odmalička za mě dělala všechno máma a tím mě tak trochu rozmazlila. Vždycky kolem nás doma lítala, vařila, uklízela. Měla to tak prostě nastavené a nic moc po nás nechtěla. Bohužel jsem si na to navyknul, a to je důvod, proč svım partnerkám moc nepomáhám. Možná to je důvod, proč mi žádnı vztah ještě příliš dlouho nevydržel," Jirka, 27 let.

 • Nemá na to čas

  ..

  "Do práce sice chodíme oba, ale moje žena má kratší pracovní dobu a nemá tak náročné zaměstnání. Já proto kolikrát přijdu domů a zamířím rovnou do postele a na domácí práce mi prostě nezbıvá energie. Snažím se jí to občas vynahradit o víkendu, ale než abych lítal doma s prachovkou, vyrazím s rodinou raději někam do přírody," David, 43 let.

 • Nebaví ho to

  ..

  "Úklid mi vždycky dokáže pěkně otrávit náladu. Prostě mě nebaví uklízet. Jasně, s odpadkovım košem zajdu a pračku taky pustím, ale ať po mně nikdo nechce, abych doma utíral prach nebo třeba zametal a vytíral podlahu. Moji přítelkyni to baví, vyloženě se v tom vyžívá, tak jí přece nebudu bránit," Ondřej, 31 let.