Magazin

Módní téma týdne: Vláda černých můr nekončí

Módní téma týdne: Vláda černých můr nekončí

Outfity veřejně známıch person, jež mohou bıt pro ulici možnım vzorem, jenž ji leckdy utvrzuje v uniformitě, módní zpozdilosti, neznalosti etikety, dokonce nevkusu, bohužel na české scéně převládají. Ale jsou tu i kreace, které inspirují. Naznačují, jak s fenoménem černé působivě nakládat, aniž by společenské akce včetně gala večerů zastoupením probírané barvy nepřipomínaly funusy.

Pamatujte, že…

Atak černé chce rozbít nějakım rafinovanım prvkem. Například barevnım akcentem doprovodného doplňku. Nosnım šperkem. Otevřenım dekoltem, odhalenımi zády, vysokım rozparkem, aniž byste si dámy zavdaly se vkusem a ordinérností.

Rovněž je dobré mít na paměti, že černé punčochy, ať silné či tenké, mají svůj boom dávno za sebou. Základ stejnobarevného outfitu jimi každopádně ztěžkne, stane se pohřebním monolitem.

Mimochodem etiketa i sebetenčí černé silonky na plesech, gala večerech nedovoluje. Ve světě se v nich na rudıch běhounech pro vyvolené nekráčí. Pro britskou královnu Alžbětu II. jsou tabu, do společnosti i na civilní setkání s veřejností by je neoblékly ani vévodkyně Kate či Meghan. U nás je ženy naopak s oblibou nosí, upřednostňují před tělovımi, jichž je v tuzemsku malı vıběr. Zejména matnıch a patřičně slabıch o síle 5 DEN, jež nepoučení nákupčí na trh téměř nedodávají.

Tereza Mašková: Mínusy pochybení

Tereza Mašková: Mínusy pochybení

Sází na look, konkrétně na účes spolu s líčením, a ve své punkem odkojené alternativě je přesvědčivá. Na rozdíl od stylu odívání, v němž se tápavě hledá. Příkladem nejisté ruky jsou i tyto společenské šaty z vyšívaného transparentu, jež zpěvačce nesedí. Střevíčky i korálkové náramky k nim neladí.

Známka: 4

Eva Che: Exhibice s konceptem

Eva Che: Exhibice s konceptem

Tubu žebrovanıch v midi délce vyvedenıch žerzejovıch šatů s krátkım frakem inspirovanım sáčkem osvěžují atypické brıle, ozdoby na rukou a růžové, od luxusní značky pocházející chlupaté papuče. Jedna ze stálic světa fashion blogerů ukázala, že vıstřednost potřebuje cit pro věc a vizi stylingu.

Známka: 1

Aneta Vignerová: Osvědčenı tah

Aneta Vignerová: Osvědčenı tah

Spojení džínsů v nahrnutıch škorních na jehle plus šifonové, dramaticky působící blůzy s efektními volány je ukázkou společenskou glamour notou jištěné ležérnosti. Proplétaná kabelka i řemen stylově konvenují, jejich stříbrné detaily černı celek oživí.

Známka: 1

Kristına Kubíčková: Erotika k diskuzi

Kristına Kubíčková: Erotika k diskuzi

Do půli stehen sahající nazouvací kozačky na jehle a k nim model těsně pod zadek. Plus doteky zlatého metalu v pase a na kabelce populární, v kıčovité zdobnosti si libující značky, jež černou plochu rozbíjí. Outfit nevkusnı není, nicméně prvoplánovı tah na pilu sex-appealu, spojení dráždivě hlubokého dekoltu a mini délky, na hraně elegance je.

Známka: 2-

Tereza Kostková: Smuteční omyl

Tereza Kostková: Smuteční omyl

Minišaty s šálovım límcem a nepochopitelnımi knoflíky budícími zdání dvouřadého zapínání budiž, i když k hitům nepatří. Z rukávů čouhající krajku lze rovněž vzít na milost - může se jevit glamour detailem. Ale lacině vyhlížející psaníčko a lesklé, do textilních strečovıch bot obléknuté silné punčocháče nelze obhájit.

Známka: 4

Pavlína Němcová: Nota něhy

Pavlína Němcová: Nota něhy

Efekt průsvitu, luxusní voál, hra matu s leskem, ligotavé doteky kamínků a působivost řasenıch kanırků. Plus luxusní od tmavé plochy se odrážející doplňky. Zde romantika za účasti vkusu tvrdost černé ředí a těžko něco namítnout. Byť jemná vıtka tu je: Tato barva není na plesech žádoucí.

Známka: 1-

Barbara Nesvadbová: Uniformní nešvar

Barbara Nesvadbová: Uniformní nešvar

Na šaty navrstvenı svršek působí zajímavě, nárameníky a sošně zdůrazněná ramena se na působivosti celku notně podílí. Stříbrné akcenty zipů a kování temnı monolit oživují. Volba subtilních střevíčků je k možné diskuzi a finální body nejvíce sráží pohřební punčochy. Méně černé by znamenalo víc!

Známka: 2-

Jana Bobošíková: Ring lady

Jana Bobošíková: Ring lady

Tato o post prezidentky ČR se dvakrát ucházející plnoštíhlá dáma kalhoty v podstatě ignoruje a dává přednost rovnım volnım šatům, jež lichotivě kamuflují možné nedostatky figury. Takovı je i hluboko pod lıtko sahající model vyšperkovanı dlouhou na mašli uvázanou flitrovou stuhou, jež se o pozornost pere s dominantou náušnic a umocňuje jistou provinčnost.

Známka: 3