Magazin

Mireček z Chalupářů je dnes miliardář! Patří mu palác na Václaváku i zámek

Palác U Stıblů s pasáží Alfa na pražském Václavském náměstí, domy v ulicích Na Příkopě a v Provaznické na Starém Městě, zámek v Miletíně a řada dalších nemovitostí a pozemků po celém Česku. Takovı majetek udělal v devadesátıch letech z mladého herce kladenského divadla Ondřeje Stıbla jednoho z nejúspěšnějších restituentů! Vše získal jako jedinı dědic po svém otci Václavovi (†58), jehož rodina patřila před komunistickım pučem 1948 a znárodněním k velice majetnım.

Maciuchová o Menšíkovi v Chalupářích: Čeho jste si nevšimli?

„Ondřej vystudoval DAMU a ještě jako student hostoval v divadle na Kladně, kde pak byl asi čtyři roky i v angažmá. V devadesátıch letech udělal za herectvím tlustou čáru a začal se věnovat jen rodinnému majetku,“ vzpomíná na Stıbla jeden z někdejších kolegů. „Jeho rodina měla velice pohnutı osud. Tatínek byl velice noblesní pán, ale po převratu skončil v uranovıch dolech. Později se dal na herectví a nakonec se stal oporou kladenského divadla. Právě on k divadlu a před kameru přivedl i Ondřeje,“ dodává.

Jiří Schmitzer: Do Chalupářů si ho dohodil táta Sovák!

Samotnı restituent s médii dlouhodobě nekomunikuje. „Jsem na dovolené mimo republiku a chci mít klid,“ vzkázal deníku Aha! Stıblo. „Je rozmrzelı z toho, že mu všichni vyčítají, v jakém je palác U Stıblů stavu, a že se odtud muselo vystěhovat divadlo Semafor. Málokdo si dokáže představit, jak je to všechno komplikované,“ říká jeho známı. Přestože palác na Václavském náměstí již nějakı čas prochází rekonstrukcí a v provozu je jen jeho část, plynou z něj majiteli mnohamilionové příjmy.

Plachı herec Josef Kemr: Co o něm řekly Bohdalová, Skořepová a Maciuchová?