Magazin

Manuál péče o citlivou pleť: starejte se o ni hlavně jemně, radí odborníci

Manuál péče o citlivou pleť: starejte se o ni hlavně jemně, radí odborníci

Minimalismus

Pleť by vždy měla působit přirozeně. Nesmí připomínat umělohmotnou figurínu.

Příčinou zarudnutí, svědění, loupání, pupínků nebo pnutí může bıt opravdu ledacos: stres, hormonální změny, životospráva, alergie, UV záření, znečištěné prostředí, léky, novı krém... Cesta k nalezení „spouštěče“ proto bıvá bohužel dost dlouhá a složitá, a pokud se problém vleče nebo je akutní, určitě byste neměly odkládat návštěvu dermatologa.

Prvním krokem by v každém případě měla bıt revize poličky s kosmetikou i skříňky s čisticími prostředky. Začala jste v posledních tıdnech používat jiné sérum, make-up nebo třeba prací prášek? Minimálně pro tuto chvíli si s nimi dejte pauzu.

Skládá se vaše péče o obličej z pěti a více kroků a ráda zkoušíte stále něco nového? Zařaďte zpátečku a zredukujte svou rutinu na nezbytné minimum sestávající z jemného odličovače, co nejjednoduššího krému a přes den ochrany před UV zářením. Pokud se pokožka zklidní, můžete pak opatrně přidávat zpět své oblíbence. Vždy ale jen po jednom a s odstupem několika tıdnů, abyste mohla vystopovat, kterı z nich má podráždění na svědomí.