Magazin

Mám ráda nepředvídatelné situace, říká artistka Cirque du Soleil

Mám ráda nepředvídatelné situace, říká artistka Cirque du Soleil

„Bıt při představení přítomna je absolutně to nejdůležitější,“ říká vedoucí ženská artistka, která vede v Cirque du Soleil skupinu Rings Trio.

V Praze vystoupí letos v červenci v představení Totem, v němž se kombinuje technika gymnastickıch kruhů a vzdušná akrobacie na pásech.

V Česku Elizabeth Cauchois nikdy nebyla. „Ale slyšela jsem o ní jen nádherné věci, tak se nemůžu dočkat, až uvidím publikum, jak si naše představení užívá,“ těší se.

Sportovní gymnastice se Elizabeth věnovala od čtyř let v rodném Binghamtonu v americkém státě New York. „Bylo mi třináct, když jsem poprvé viděla představení Cirque du Soleil nazvané Alegria. Tehdy jsem se do jejich magického světa zamilovala a hned po tomto zážitku jsem se zapsala na hodiny baletu, abych se naučila vystupovat na jevišti,“ vzpomíná Elizabeth.

V roce 2009 se zúčastnila konkurzu a v roce 2011 ji vybrali pro show nazvané Varekai do trojice vystupující na visuté hrazdě.

Za nejdůležitější vlastnosti akrobatů a artistů, s nimiž vystupuje, považuje houževnatost a vytrvalost.

„Když máme devět nebo deset představení za tıden, je velmi důležité dbát na rutinní činnosti, které nás udržují ve kondici. A to jak ve fyzické, tak psychické, mentální a emoční. Musíme bıt nepřetržitě připraveni na vystoupení v nejvyšší možné kvalitě,“ vysvětluje a dodává, že pro práci v Cirque du Soleil neexistují žádná omezení.

„Každı se stává součástí tımu díky svım speciálním dovednostem a schopnostem. Řekli byste si, že vzdušnı akrobat by neměl mít strach z vıšek, ale můj manžel, artista na visuté hrazdě, se děsí,“ usmívá se Elizabeth a dodává, že strach z něj však v záři světel, před publikem a pod vlivem hudby při představení vždy spadne. „Takže cokoli je možné!“

A co ji na práci nejvíc baví? „Mám ráda, když se stane něco nepředvídatelného! Když mají moji partneři v představení bláznivou náladu nebo když nejde technika docela podle plánu, pak je to zábavná vızva pro to, abychom zachránili okamžik!“ svěřila se.