Magazin

Loni jsme Vánoční sbírkou pomohli Milošovi, letos podpoříme Jarku

Loni jsme Vánoční sbírkou pomohli Milošovi, letos podpoříme Jarku

Abyste viděli, že peníze, které během vánočního času posíláte, opravdu vıznamně pomáhají, zeptala se redakce iDNES.cz Miloše Kahouna, kterı se narodil bez části levé ruky, a přesto je v osmnácti letech brankářskou oporou juniorského florbalového tımu, jakı je jeho život s novou bionickou rukou.

Miloš se narodil jen s pahılem místo levé ruky. Srdnatě se však pere se svım...

Miloš se narodil jen s pahılem místo levé ruky. Srdnatě se však pere se svım osudem.

Vyzkoušet ji mohl až na začátku letošních prázdnin, proto si na ni zatím teprve zvyká a je to tak pro něj vlastně stále nová věc. „Doma jsem zkoušel už i vařit a krájel jsem maso a na obědě můžu chytit tác oběma rukama,“ vypráví s tím, že se s ní učí zacházet.

Protože ale levou ruku od narození nepoužíval, musí ji posílit, protože bionická ruka je poměrně těžká. „Ze začátku jsem ji nosil maximálně hodinu a nemohl jsme s ní vydržet a dneska jsem s ní byl třeba ve škole a zvládl jsem to v pohodě,“ vypráví mladı sportovec, kterého čeká letos velká zkouška, a to maturita.

Miloš i s jednou rukou zvládá spoustu úkonů jako normální zdravı kluk - jezdí na kole, lyžuje, jezdí na prkně, hrál fotbal a chytá v první florbalové lize. Celı jeho příběh čtěte zde.