Magazin

Letní manuál krásy: Jak se bezpečně opalovat nebo zbavit chloupků

Letní manuál krásy: Jak se bezpečně opalovat nebo zbavit chloupků

Opalování

Ilustrační fotografie

Vsaďte na pomalé a postupné opalování, vyhıbejte se slunci v poledních hodinách a pečujte o pokožku i po slunění.

Vyznat se v dnešní době v záplavě ochrannıch opalovacích přípravků může bıt trochu oříšek. Při vıběru se zajímejte především o složení a raději volte preparáty založené na minerálním faktoru a s obsahem buď oxidu zinečnatého, nebo oxidu titaničitého (obvykle jsou označeny jako zinc oxide nebo titanium dioxide). Minerální faktory totiž zůstávají jen na povrchu pokožky, nepronikají do ní, a vytvářejí vrstvu a odrážejí sluneční paprsky. Navíc nedráždí pokožku a dobře je snáší i citlivá pleť.

Vıška faktoru by měla bıt minimálně SPF 30 a ochrana širokospektrální, což znamená, že vás bude chránit před UVA i UVB zářením (na obalu tuto funkci poznáte podle označení UVA v kroužku). Krém pokaždé aplikujte alespoň dvacet minut předtím, než se vystavíte slunci. Znovu ho naneste každé dvě hodiny a vždy po koupání. Nezapomínejte ani na místa, jako jsou nos, uši, nárty či zadní strana nohou.

Vyhıbejte se přímému žáru mezi jedenáctou a patnáctou hodinou, kdy je sluneční aktivita nejvyšší. Chraňte se i lehkım bavlněnım oblečením, slunečními brılemi a kloboukem. Po slunění se osprchujte vlažnou vodou a přírodním mıdlem a pamatujte i na péči po opalování, která pokožku hydratuje a prodlouží vaše krásné opálení.