Magazin

Lenka s dcerou utekla od partnera a potřebuje naši pomoc. Stačí se hýbat

Lenka s dcerou utekla od partnera a potřebuje naši pomoc. Stačí se hýbat

Lenčino těhotenství nebylo plánované, ale i když to mezi nimi skřípalo, na děťátko se s přítelem oba velmi těšili. Lenka navíc doufala, že partner skončí s pitím. Brzy se však o dcerku přestal zajímat a jeho závislost na alkoholu a gamblingu sílila. Často prohrál celou vıplatu a Lenka po roce nastoupila do práce, aby nemusela čelit finanční tísni.

Partner byl čím dál agresivnější, dcerka trpěla úzkostmi a plakala, když otec zvıšil hlas. Lenka si uvědomila, že v takovém prostředí dítě vychovávat nechce. Po jednom z dalších ataků partnera utekla jen s taškou a doklady do utajeného azylového domu pro ženy ohrožené domácím násilím.

Nyní dokončuje studium, které přerušila, a chystá se na závěrečné zkoušky. Dcerku dala do jeslí, vydělává si jako pedagogická asistentka na střední škole a těší se, že na podzim nastoupí na místo učitelky. Začíná znovu, je však připravená se o dcerku postarat sama. Po dlouhém hledání našla vyhovující byt a požádala Nadaci Terezy Maxové dětem o podporu s úhradou vybavení.

Společně pohneme lidskımi osudy a díky příspěvku na bydlení pomůžeme udržet rodinu pohromadě!