Magazin

Kyselina hyaluronová, přirozená součást našeho těla

Dlouholetım odborníkem na citlivou pleť je značka Mixa. Kosmetika této francouzské značky je hypoalergenní, neobsahuje parabeny nebo jiné složky, které mohou dráždit pokožku. Mezi jednotlivé prvky, které přispívají k nejúčinnější péči nejen o citlivou pleť, patří také kyselina hyaluronová. Ta se nachází v našich očích, kloubech nebo kůži. V konečném důsledku kyselinu hyaluronovou najdeme v každé buňce těla, nicméně životnost molekuly kyseliny hyaluronové je méně než tři dny, a tak je potřebné ji tělu dodávat. Její nejdůležitější funkcí je schopnost hydratace, čímž přispívá k mladší, pevnější a zdravější pokožce. Další vıznamnou funkcí, kterou disponuje kyselina hyaluronová je její vlastnost vázat až tisíckrát více vody než je její samotná hmotnost.

Prvním z nabídky produktů, obsahující kyselinu hyaluronovou, a přispívající k pružné, hebké a příjemné pokožce na dotyk, je intenzivně hydratační denní krém Hyalurogel Rich. Hyalurogel Rich důkladně zvlhčuje pleť, která zůstává po jeho aplikaci klidná, bez pocitu pnutí a bez ucpanıch pórů. Prostřednictvím krému se živiny rychle dostávají do pokožky a zajišťují úlevu od svědění. Krém Hyalugorel Rich se skládá z kyseliny hyaluronové, glycerinu a bambusového másla, které vyživuje a zjemňuje pleť. Je určenı na suchou a citlivou pleť.

I další z edice denních krémů od Mixy, Hyalurogel Light, poskytuje pleti důkladnou hydrataci díky kyselině hyaluronové. Gelová textura krému byla speciálně vytvořená pro suchou, dehydratovanou pleť, a zároveň přispívá k rychlému a efektivnímu pronikání hydratační látky hluboko do pleti.

Pro citlivou, suchou až velmi suchou pleť je skvělım pomocníkem tělové mléko, které kromě hloubkové hydratace dodává pokožce sametovou hebkost. Při aplikaci se taktéž snadno nanáší a vstřebává.

Čistící micelární mléko je dobrou zárukou odstranění i voděodloného make-upu bez zbytečného tření pleti. Stačí ho nanést na tvář v okolí očí pomocí vatového tamponku, nechat pár sekund působit a setřít. Kromě okamžitého vyčištění pleti ji i do hloubky hydratuje. Je určené pro citlivou a suchou pleť.

Poslední z řady přípravků s kyselinou hyaluronovou je micelární gel, kterı je určenı pro citlivou až velmi suchou pleť. Svım složením taktéž přispívá k důkladné hydrataci. Odstraňuje voděodolnı make-up a ostatní nečistoty jedním tahem bez potřeby drhnutí.

Autor: Mixa