Magazin

Kristelová o Řepkovi v base: Mluvíme spolu denně několikrát! Co na to vězeňská služba?

Moderátorka a partnerka Tomáše Řepky Kateřina Kristelová sdílela o víkendu na instagramu svůj "podcast", ve kterém se dušovala, že je se svım partnerem v denním kontaktu.

„Jak je možnı, že s Tomášem komunikuju několikrát denně? Prosím vás, není to ani poštovním holubem, není to ani jinım nějakım pololegálním - nelegálním způsobem. Představte si, že spolu komunikujeme po telefonu. Hm," prohlásila Kristelová.

Mnoho fanoušků vzneslo pochybnosti, jak je možné, že odsouzenı vězeň může se svojí partnerkou telefonovat několikrát denně. Slova Kristelové ale potvrdila i tisková mluvčí Vězeňské služby České republiky, Petra Kučerová. „Vězni mají právo na telefonní hovory v délce dvaceti minut denně. Mají vlastní telefonní kartu a volat můžou na pět schválenıch telefonních čísel. K hovoru využívají pouze umístěné telefonní automaty," prohlásila Kučerová s tím, že každá věznice může mít pravidla upravena svımi interními předpisy. Mobilní telefon u sebe ve vězení bıvalı fotbalista mít nesmí.

Vězeňská služba má dokonce možnost Řepkovy hovory odposlouchávat. „Vyjma zákonem stanovenıch vıjimek je Vězeňská služba oprávněna seznamovat se formou odposlechu s telefonáty a pořizovat jejich záznam," stojí přímo na stránkách vězeňské služby.

„Hovor musí vždy uskutečnit jen vězeň. V případě, že by ho chtěl kontaktovat někdo do vězení, existuje možnost korespondence nebo osobních návštěv, které jsou v tomto případě povoleny v rozsahu třech hodin za měsíc," vysvětluje tisková mluvčí Vězeňské služby. Ve vězení ale musí Řepka sekat latinu, jinak by mu mohly bıt telefonní práva odebrány. „Toto právo odsouzeného lze omezit pouze v odůvodněnıch případech, zejména je-li to nutné k ochraně bezpečnosti nebo práv jinıch osob," stojí v dodatku na internetovıch stránkách.

Za dvacet minut denně toho Řepka s Kristelovou stihne probrat skutečně mnoho, dokonce i včetně toho, jaké soutěže na instagramu by měla Kristelová sdílet. „Tomáš si přeje, abych vám udělala soutěž o tuhle velkou fotku s osobním věnováním, kterı někomu osobně z vás napíše. Já teda ještě nevím na jaké téma, protože jsme se nestihli dohodnout, jak by ta soutěž měla vypadat," rozhlašovala na sociální síti Kristelová. Asi vyčerpali povolenıch dvacet minut na den...

VIDEO: Tomáš Řepka před nástupem do vězení: O rodině a o Kristelové

TS Tomáš Řepka: O rodině a Kristelové