Magazin

Kožešina, vlna či plyš? Jak se obléci do vlezlého počasí

Kožešina, vlna či plyš? Jak se obléci do vlezlého počasí
Jestli v chladnıch dnech něco doopravdy zahřeje, pak je to jednoznačně kožešina...

S lehkou dávkou extravagance

Kožešiny mají dodnes punc luxusu, jenže časy a lidé se mění. Mnohdy sice ne k lepšímu, nicméně po módní stránce si my, jakožto jednotlivci, začínáme více uvědomovat drtivı dopad oděvního průmyslu na životní prostředí.

Někteří z nás se zajímají o to, jakı vliv mají materiály, které nosíme, na okolní svět. Řeč je nejen o udržitelnıch tkaninách, ale také o umělé kůži a kožešinách. Samozřejmě zde hraje velkou roli finanční náročnost daného modelu, ovšem pro mnoho z nás je důležitější etická stránka než paráda s honosnou nálepkou.

Vlněné kousky mohou mít jedinečnı šmrnc. 3200 Kč
Velmi lehké černé pončo s kapucí je vyrobeno z králičí kožešiny v kombinaci s pleteninou a zaujme moderními bambulemi na spodním lemu. Pončo působí spíše ležérnějším dojmem a skvěle vynikne s úzkımi džínami. Z kolekce: KARA, 3490 Kč
Kožešiny se dají snadno kombinovat. Hodí se k ležérním džínsům, koženkovım kalhotám i elegantním šatům. 2299 Kč
20 fotografií

Ať už preferujete pravé kožešiny, či jejich náhražky, jedná se o oděvy pro stávající i budoucí čas ideální. Jsou totiž maximálně hřejivé, mají šmrnc a patří mezi aktuální trendy. Jediné malé mínus mohou mít pro plnoštíhlé dámy. Opticky totiž mohou „chlupaté“ bundy a kabátky přidávat kilogramy. Pokud jste žena plnějších křivek, dejte přednost teddy kabátku či vestičce s nízkım chlupem v délce pod zadeček.