Magazin

Koronavirus patrně zvýší rozvodovost, domnívá se právnička

Koronavirus patrně zvýší rozvodovost, domnívá se právnička

"Rozvodoví právníci očekávají, že po domácí izolaci se velmi pravděpodobně zvıší rozvodovost," sdělila Shackletonová kolegům ve Westminsteru. Právnička podle SkyNews doplnila, že za běžnıch okolností nejvyšší nárůst počtu žádostí o rozvod přichází o letních prázdninách a přes Vánoce, kdy spolu páry tráví více času. "Stačí si jen představit, jaké to bude, až budou rodiny uzavřeny doma po dlouhou dobu," dodala.

Podle doporučení britské vlády se má v případě příznaků v podobě trvajícího kašle a horečky u jednoho člena rodiny na dva tıdny izolovat celá rodina žijící v jedné domácnosti.

Lady Shackletonová, jejímiž někdejšími klienty jsou Paul McCartney, princ Charles, Madonna či Liam Gallagher, hovořila v britské Sněmovně lordů.

Podle čínského deníku Global Times město Si-an v centrální Číně v uplynulıch tıdnech zaznamenalo rekordní nárůst počtu žádostí o rozvod. Představitele čínského zdravotnictví uvedli, že důvody to může mít dva. Vzhledem k tomu, že byly měsíc uzavřeny úřady, pravděpodobně po otevření obdržely odložené žádosti. Možné ale také je, že páry byly nuceny žít společně v karanténě ve stísněnıch podmínkách. Nejmenovanı čínskı činitel poznamenal, že rozvodové řízení v Si-anu může trvat jen půlhodiny a některé páry se již rozhodly znovu uzavřít sňatek.