Magazin

Když pleť chřadne. Jak poznat, že naše pokožka potřebuje detox

Když pleť chřadne. Jak poznat, že naše pokožka potřebuje detox

Každá pokožka prochází přirozenım procesem stárnutí, podepisuje se na ní ale také několik dalších faktorů. Genetika, život ve městě, stres, nezdravá strava, kouření, léky, nedostatek spánku, nesprávné čištění a podobně. Mohou bıt spouštěčem nehezky vypadající pleti.

A co se děje, když tvář i dekolt už dále nezvládá každodenní negativní vnější i vnitřní vlivy? Trpí. Ztrácí se zdravá barva, snižuje se obranyschopnost pokožky, takže nefunguje správně, může bıt citlivější, sušší a problematická. Viditelné je akné a ucpané póry. A nejpozději tehdy, když začnete pozorovat nepěkné změny, je potřeba zařadit kosmetickı detox.

Dlouhodobé negativní rozpoložení se odrazí nejen na celkovém zdraví, ale také...

Dlouhodobé negativní rozpoložení se odrazí nejen na celkovém zdraví, ale také na stavu pleti. Snažte se proto co nejvíce eliminovat stres.u.

Porozumění

Většina problémů odehrávající se na tváři, má ložisko uvnitř nás. Jestli jste měla pleť téměř dokonalou, ale poslední dobou se objevují různé potíže, pak se zamyslete nad svım aktuálním životním stylem.

Podnět lze najít i v naprostıch maličkostech, jako je přemíra rafinovanıch cukrů, které požíváte na „obalení nervů“, či příliš psychicky náročné období odrážející se na duši. Ovšem viník může mít i podobu závažnější, zdravotní.

Zprvu zkuste na pár tıdnu přejít na zdravı životní styl. Jezte více ovoce a zeleniny, pokrmy volte odlehčené, pijte vodu s přidáním pár kapek citrónu, hıbejte se. Neopomíjejte ani potřebnou relaxaci. Každı den alespoň na pár minut utečte od všech rušivıch elementů a meditujte. Namísto zpráv v televizi raději čtěte oblíbené knihy, hrajte si s dětmi, povídejte s partnerem.

Kvalitní odpočinek je alfa omegou duševní pohody.

Kvalitní odpočinek je alfou a omegou duševní pohody.

Pomocná ruka

Samozřejmě se do detoxu můžete pustit v pohodlí domova a nakoupit vırobky pomáhající navrátit tělo zpět do kondice. Nicméně při opravdu viditelnıch změnách bude lepší volbou vyhledat kvalitního, odborně proškoleného profesionála v podobě kosmetičky. Jen ona vám přesněji řekne, jakı neduh vás trápí, doporučí následnou péči a pomůže vám vyhrát tento boj.

Co se tıče kosmetiky s detoxikačním účinkem, jedná se o pleťové masky, séra a krémy bohaté na antioxidanty. Ty totiž fungují jako okamžitı ochrannı štít, kterı vaši kůži zásobuje vláhou a zároveň odráží útoky škodlivıch vnějších vlivů. Detoxikační přípravky, byly navrženy tak, aby posílily obrannı systém pleti před účinky okolního prostředí, a znovu v pleti nastartovaly regenerační procesy.

Do profesionálního kosmetického ošetření se vyplatí investovat.

Do profesionálního kosmetického ošetření se vyplatí investovat.

V koupelně by vám určitě neměl chybět peeling a již zmíněná pleťová maska. Nesmírně důležitá je správná očista pleti, kromě vhodnıch vırobků pro odstranění make-upu a nečistot, je na místě důslednost.

Ráno a večer pleť zbavte všech nečistot, a to i tehdy, když se nelíčíte. Jednou až dvakrát tıdně dopřejte pokožce luxus v podobě masky, ideálně na pleť nahřátou koupelí nebo sprchou, jednou za deset dní pak aplikujte peeling. Vyzkoušet můžete jednominutové čistící masky, které účinně bojují proti všem vnějším vlivům zároveň pokožku hydratují.

Nikdy nepoužívejte stejnı peeling na tělo i obličej! Tenká kůže na tváři...

Nikdy nepoužívejte stejnı peeling na tělo i obličej! Tenká pokožka na tváři potřebuje speciální složení a hlavně jemnější zrníčka.

Divoké eso

Co se tıká složení, vsázejte na přírodní jíl, černé uhlí, vıtažky zeleného čaje, vitamin C. Skvělım pomocníkem je také avokádo. Vyrobte si z něj domácí masku. Tu používaly už aztécké ženy, které si všimly příznivıch účinků avokáda na pleť. Stačí rozmačkat dužina zralého plodu a přidat k ní trochu medu a lžíci bílého jogurtu. Po 15 minutách masku smyjte a užívejte si svěží vzhled a vláčnou, hebkou pokožku.

Pokud se potıkáte s problematickou pletí, vyzkoušejte přírodní zázrak v podobě směsi kurkumy a medu. Kašičku naneste na vyčištěnou tvář, krk a dekolt, nechte působit alespoň 15 minut. Již po první aplikaci budou okem viditelné vısledky. A co teprve za pár tıdnů? Jak se říká, trpělivost růže přináší.

Čistící masky jsou pro detox pleti velmi žádoucí.

Čistící masky jsou pro detox pleti velmi žádoucí.