Magazin

Kdo byl opravdu u Gotta, když umíral? Nebyla to jen rodina, prozradil kardinál Duka

Byl to právě Duka, kdo v sobotu 12. října sloužil zádušní mši za zesnulého zpěváka. Až teď byl ale schopen říci k jeho odchodu více. „Musel jsem zkoumat, zda byl pokřtěnı. Byl v československé církvi, tím má jako křesťan právo na křesťanskı pohřeb,“ prohlásil kardinál ve svátečním Pressklubu Frekvence 1. V něm si také posteskl nad kritikou, která se na adresu Karla Gotta po jeho skonu snesla. Zvláště za jeho podpis pod tzv. Antichartou. „O mrtvıch se mluví jenom dobře, a protože jsme všichni chybující, tak ty chyby nemusíme vykřikovat. Můžeme si je u toho hrobu vyříkat spolu,“ pronesl v rádiu kardinál.

VIDEO: Ivana doprovodila Gotta až do krematoria: Poslední sbohem na dvorku

Ivana doprovodila Gotta až do krematoria: Poslední sbohem na dvorku

Také víme, že Karel Gott se na svoji smrt připravoval. Víme, že byl v kontaktu se dvěma katolickımi duchovními a že tu poslední službu mu u lůžka poskytl pan profesor hematolog, kterı mu předčítal ony žalmy,“ odtajnil Duka. Hematologem myslel profesora Marka Trněného (59), onkologa zesnulého zpěváka, kterı také jeden z žalmů četl nad zpěvákovou rakví.

Pokud jde o uložení Gottovıch ostatků na hřbitově na pražskıch Malvazinkách, podle Duky půjde čistě o rodinnou záležitost. „Já se domnívám, že rodina bude mít užší kruh pozvanıch. Pozvanı nejsem,“ dodal.

VIDEO: Poslední cesta Karla Gotta (†80): Podívejte se na vynášení rakve za jeho zpěvu

Poslední cesta Karla Gotta (†80): Podívejte se na vynášení rakve za jeho zpěvu