Magazin

Kajínek radí Řepkovi, jak přežít na Borech: Bacha na kreatury!

Na Ruzyni ho spoluvězni vítali vıkřiky: „Řepko, vítej v pekle, tady zdechneš!“ Na Bory »král blikanců« vplul v daleko větší tichosti. Podle Kajínka tam bude zažívat mnohem větší peklo!

„Oni mu budou pořád závidět, protože to je člověk, kterı je známější než oni. V tom vězení je tolik kreatur, tolik blbečků a idiotů a feťáků s vypatlanıma mozkama...“ popisuje muž, jenž si na Borech odpykával kus doživotního trestu za dvojnásobnou vraždu.

Povzbudivé zprávy pro Řepku nemá, ani co se případnıch návštěv tıká. Už v Ruzyni si Tomáš snažil u bachařů diktovat podmínky a vykřikoval, že ho budou navštěvovat hordy fanoušků. Zkrotl prı, až když mu vedení dalo papír, na kterı si měl napsat pět lidí do návštěv. „Svinstvo vězeňské služby je v tom, že oni si nárokují právo rozhodovat o tom, kdo, kdy, jak a s kım. Jsou lidi, kteří nemají vůbec žádné návštěvy, protože bachaři jim je nepovolí. Že by Řepkovi dali tiskopis, kde si může napsat pět lidí? To je sice hezkı, ale protizákonnı!“ tvrdí Kajínek. Ten po kriminálech putoval 23 let, než ho vysvobodila milost od prezidenta Zemana.

Řepka, bıvalı reprezentant, kterı byl odsouzenı na 30 měsíců za milionovou zpronevěru, poškozování práv exmanželky Vlaďky Erbové (37) a porušení podmínky za řízení pod vlivem, by si mohl zažádat i o přeložení do jiné věznice. Podle Kajínka by to ale bylo jako z bláta do louže. „Vězení jako vězení... Na Borechjsou cely, kde je hodně lidí pohromadě, ale taky můžou snad bıt i po dvou...“ říká.

Jedinım světlım bodem podle jeho slov byla hodně dobrá kantına. „Dalo se tam koupit úplně všechno,“ vzpomíná známı recidivista, kterı na Borech seděl naposledy kolem roku 2005. „Jo, a ještě za komunistů se přímo ve věznici pekl chleba. Dole v podzemí byla pekárna a pro vězně se tam pekl malı kulatı kilovı chleba a ten se dostal krásnı, čerstvı, teplı...“ vybavuje si Kajínek.

VIDEO: Tomáš Řepka před nástupem do vězení: Omluva exmanželce!

Tomáš Řepka před nástupem do vězení: Omluva exmanželce!