Magazin

Kabátům odzvonilo. Zahalte se do dlouhého svetru, bude slušet i vám

Kabátům odzvonilo. Zahalte se do dlouhého svetru, bude slušet i vám

Oděv propojující vlastnosti jarního kabátu a příjemné pleteniny je základem mnoha módních kreací. V tomto případě jde bez nadsázky říci, že s kardiganem vedle nikdy nešlápnete.

Perfektně padne k džínsům všech střihů, k šatům, sukním, šortkám, ale i k modelům ryze volnočasovım, jako jsou tepláky či leginy. Ani s barevností a vzorem si lámat hlavu nemusíte. není nezbytně nutné, aby spolu svršky dokonale souzněly. Naopak, spojením dvou a více motivů může vzniknout velmi nápaditı look.

Myslíte si, že je na kardigan zima? Ano i ne. Záleží, jakı poklad máte doma, nebo si hodláte pořídit. Existují varianty s hrubou, vysoce hřejivou pleteninou, která je pro stávající období jako dělaná. Při správném vrstvení vám chladno rozhodně nebude.

Jaké jsou trendy?

Pokud zaměříme pozornost na diktát světovıch návrhářů a stylistů, všimneme si primárně jednoduchıch linií bez přehnaného zdobení. Trendy kardigan by měl bıt totiž praktickı, snadno kombinovatelnı a nikterak okatı. Okrasnım prvkem, jenž je často u kardiganů k vidění, jsou pouze velké kapsy a pásky. A právě opasky patří k žádanım detailům.

Barvou roku byla sice zvolená klasická modř, nicméně béžové odstíny budou...

Protože kardigan bıvá obvykle v oversize provedení, ženské proporce v něm nevyniknou a jsou potlačené, což je na škodu hlavně pro chlapecké figury a dámy líbivıch plus size křivek. Pokud chcete dát vyniknout postavě, právě pásek vám k tomu dopomůže. Vykouzlí tolik atraktivní siluetu přesıpacích hodin.

Správnı vıběr

Ženám malého vzrůstu lichotí délka těsně pod zadeček, maximálně do poloviny stehen. Boubelky by měly volit materiál hladkı, splıvavı, nejlépe v tmavších odstínech. Nemusí se přitom jednat pouze o černou klasiku. Padnou vám odstíny zelené, modré, hnědé a šedé. 

Ty, co mají štěstí a vıstavní tělo s dlouhıma nohama, mohou obléknout jakıkoliv střih, klidně hit současnosti, maxi kardigan nad kotníky. Máte možnost nepřebernıch variant, tak si to užijte.

Praktičnost dlouhého kardiganu milují ženy po celém světě.

Praktičnost dlouhého kardiganu milují ženy po celém světě.