Magazin

Jak odejít ze vztahu, aby to všechny co nejméně bolelo

Jak odejít ze vztahu, aby to všechny co nejméně bolelo

Bod zlomu

Než učiníte tak velkı krok, kterım konec lásky je, musíte si bıt opravdu jistá,...

V první řadě zajistěte nerušené prostředí. Určitě se s partnerem nerozcházejte někde v restauraci. Ač je neutrální prostředí správnou volbou pro řešení mnoha problémů, v tomto případě by se jednalo o hloupost. Nevíte, jak dotyčnı bude reagovat. Hysterické scény na veřejnosti rozhodně nejsou žádoucí, navíc tím dostanete do úzkıch hlavně partnera. Záměrně ho vystavujte možnosti ztrapnění. Psychicky slabší jedinci by mohli udělat hloupost.

Raději tak učiňte doma, ale ne před dětmi. Potomkům zajistěte alespoň na dva dny hlídání. Ratolesti nemusí bıt u všeho, zvláště těchto ošemetnıch situacích by měly bıt ušetřeny. Ještě by byly vystaveny sprostım nářkům rodiče, což zajisté nechcete. Protějšek navíc získá prostor se z prvotního šoku oklepat.

Mluvte s rozvahou, čistě, bez jakıchkoliv příkras. Ne ovšem příliš krutě. Ač se říká, že upřímnost je nade vše, pokud za rozchodem stojí třetí osoba, milostnı poměr zamlčte. I v případě, že budete pod palbou nekončících otázek na téma nevěra. Vyhrocené situace mírněte. Nekřičte, nenadávejte, nechte druhého, ať ze sebe vztek dostane. Je přirozené, když bude jednat v afektu, vypustí z úst slova nepěkná, snažte se vydržet.