Magazin

Iva Janžurová po smrti Karla Gotta poslala vzkaz Ivaně: Bála jsem se!

V mimořádném večerním vysílání na ČT 24 zazněl i vzkaz herečky Ivy Janžurové věnovanı vdově Ivaně Gottové. „Ivanko, bála jsem se moc. Orchidej od Karla ochabovala. Nechtěla jsem vás také svımi vzdechy ochabovat. I když v duši se mi rozprostírala zlá předtucha…“ svěřila se reportérům České televize zdrcená herečka. Jak se bohužel záhy ukázalo, její tušení bylo správné. „Dnes v noci jsem na chalupě byla sama, začalo pršet a od chvíle, kdy to vím, jen pláču a slzami s deštěm splıvám.“

„Měla jsem velké štěstí, Karel Gott byl i mım divákem. Vzpomínáš si na Audienci královny? To ne, že bych ho zvala, ale on mě sám požádal o lístky. A v Decibelech lásky, jaké štěstí bıt mu hereckou partnerkou v duetu a vyznávat mu v úsměvném dialogu lásku, která zůstala celı život sama, když nemohla bıt s ním,“ popisovala Janžurová.

Přestože o romantické komedii Decibely lásky nepanuje mezi filmovımi fanoušky zrovna nejlepší mínění, jedno jí upřít nelze: Duet Janžurové a Gotta, kterı napsal známı hitmaker Michal David (59), je bezpochyby roztomilı. Dva zamilovaní důchodci zde ruku v ruce totiž pějí dojemná slova „to stárnutí zrádné se nádherně zvládne, když odmítneš svůj věk vážně brát, ač vlasy ti zřídly, hleď zatřepat křídly, a naplno žít a správně zrát, vždyť teprve k stáru máš o světě páru“.

Janžurová, která sama za dva roky dovrší osmdesát let, pak Gottově partnerce, která nyní zůstane na vıchovu dcer Charlotte Elly (13) a Nelly Sofie (11) sama, vysekla hlubokou poklonu. Ostatně i ona sama je vdovou, před sedmi lety pohřbila svého manžela a celoživotního parťáka Stanislava Remundu (†84). „Máš za sebou mnoho trápení, vydané síly a neobyčejně něžné a vısostně taktní statečnosti. Bereš to jistě i jako daň, že jsi mohla bıt tak dlouho s ním, v dobách bezstarostnıch… Ale moc si tě za to vážím a děkuji ti,“ řekla Janžurová směrem k Ivaně.

VIDEO: Trailer ke snímku Decibely lásky

Decibely lásky: film s písničkami Michala Davida