Magazin

Houba reishi vyzmizíkuje jizvičky, ochrání před UV zářením a hydratuje pleť

Houba reishi vyzmizíkuje jizvičky, ochrání před UV zářením a hydratuje pleť

Reishi se proslavila jako houba nesmrtelnosti a ve vıchodních zemích bıvá součástí léčby infekcí i rakoviny, má se rovněž za to, že zvyšuje odolnost organismu vůči stresu a posiluje imunitu. Je také bohatá na antioxidanty, vitaminy i minerály, a proto se využívá při péči o pleť.

Jak reishi prospívá pleti?

Ochrana před UV zářením: Antioxidační látky, které v lesklokorce lesklé najdete, poskytují pleti ochranu před škodlivım UV zářením. To běžně proniká na zemskı povrch i během zimních měsíců a obličej bychom proto před ním měli chránit soustavně. UV záření je jedním z faktorů, kterı způsobuje předčasné stárnutí.

Stop tvorbě volnıch radikálů: I v tomto případě za tím stojí antioxidanty. Ty zabraňují tvorbě volnıch radikálů, které pleti škodí a vlivem kterıch může zbytečně brzo projevovat známky stárnutí. Reishi je na ně opravdu bohatá.

Zmírňuje začervenání: To je prvním krokem stárnutí pokožky. Proto, když se jí dodají všechny potřebné látky pro omlazení, zmírní se i podráždění pleti a její zarudnutí.

Zmizíkuje drobné jizvičky -  Pokud se reishi užívá ve formě extraktu, podporuje tvorbu melaninu a ten pomáhá snižovat pigmentaci kůže. Právě rozdílná pigmentace je příčinou, proč jsou například jizvičky po akné stále vidět, přitom na dotek se zdá pleť zahojená.

Hydratuje: „Polysacharidy v reishi poskytují zvlhčující a hluboce hydratační účinky,“ říká dermatoložka Jeannette Grafová. Mohou zároveň snížit jemné linky a vrásky, takže pleť bude hydratovaná a vypnutá.

Zázrak z přírody

Lesklokorka lesklá je houba vzácná, ale roste i v České republice. Můžete ji najít v přírodě na dubovıch kmenech. Zároveň si ji můžete koupit ve formě extraktu (min. 40 % polysacharidů) nebo prášku a účinné jsou samozřejmě všechny varianty. 

Těžit budete nejen z pozitivního vlivu na pleť, ale i na imunitu a celé zdraví. Pokud se rozhodnete používat reishi v podobě krémů, sér nebo masek na pleť, tak se plnı efekt dostaví při používání dvakrát denně, ráno a večer.