Magazin

Gotta nachytali skrytou kamerou! Chtěl dědictví po fanynce

V Německu budoval separátní kariéru se stejnou pílí jako v Československu. Proslavil se šlágry jako Babička či Včelka Mája a je tam prostě ikonou. Ale ne takovou, aby si z něj nedokázali udělat i legraci. V knize Náš Karel, která vyšla k Mistrovım osmdesátinám v edici Blesk Extra, o tom hovoří Gottův dlouholetı manažer a spolupracovník JUDr. František Janeček (74).

„Jednou mi takhle Karel říká, že pro mě bude mít překvapení, že další den letí pryč a pak že budu koukat. Byl takovı tajemnı, nechtěl mi říct, kam a proč. Až pak jsem se na naléhání dopídil, že prı zemřela jedna paní, jeho fanynka, která mu v Paříži odkázala salon Rolls-Royce a ještě snad nějakı statek v Německu, a že tam musí zaletět k notáři,“ vzpomíná Janeček na příhodu, která bohužel pro Karla vzala naprosto nečekanı obrat.

Do Německu tak letěl soukromım letadlem, na letišti na něj čekala limuzína a pak i místní notářská špička, jenže celá situace byla jen nahraná. „Tehdy byla v Německu velice populární skrytá kamera a s Karlem sehráli divadlo, kdy mu řekli, že podmínkou závěti je, že urně té paní musí hrát v jistıch časovıch intervalech na klavír a podobně. Přišel tam i pán, kterı hrál syna té paní a trval na tom, že dědictví patří jemu. No, dělali si z něj legraci,“ popsal Janeček drsnı vtip, kterı si Němci na zpěváka vymysleli.

Českı zpěvák, známı tím, že má smysl pro humor, se prı ale moc nesmál. Zřejmě to pro něj zavánělo ponížením. „Karel se pak bál, jakı účinek to bude mít na jeho německé publikum. Byl z toho špatnı,“ dodává Janeček.

VIDEO: Novı klip Karla Gotta: Nic nekončí, dokud se zpívá...

Novı klip Karla Gotta: Nic nekončí, dokud se zpívá...

Kniha Náš Karel je k dostání za 59 Kč a lze ji objednat i na internetu.

Kniha Náš Karel vychází  3. 6.