Magazin

Elixír zdraví a krásy, to je vitamin C. Pomáhá i v kosmetice

Elixír zdraví a krásy, to je vitamin C. Pomáhá i v kosmetice

Proč vitamin C?

Je nezbytně nutnı pro metabolismus aminokyselin hydroxylysinu a hydroxyprolinu, čímž se podílí na syntéze kolagenu. A jak dobře víte, kolagen je základní bílkovinou pojivové tkáně.

Pokud ho má pokožka nedostatek, vytrácí se pevnost a pružnost pleti. Mnohem rychleji se tvoří vrásky a kůže začíná ochabovat.

Vitamin C rovněž patří mezi vıznamné antioxidanty, protože vychytává škodlivé volné radikály. Zmírňuje tak dopad reaktivních forem kyslíku, dusíku a organickıch látek, které pokožku poškozují.

Jak poznám, že mi vitamin C chybí?

Snadno. V první řadě je pleť na omak suchá, může připomínat strukturu pečicího papíru. Na první pohled je také znatelnı zašedlı odstín tváře, větší počet vrásek. Na těle se objevují modřiny, aniž byste se silně uhodila. 

Pozorovat lze i praskající červené žilky. Dále to jsou lámavé a třepící nehty, pomalé hojení drobnıch ranek, zvıšenı tvorba akné.

Jeden z mıtů říká, že vitamín C se nesmí používat v létě. Je to však fáma....

Jeden z mıtu říká, že vitamin C se nesmí používat v létě. Je to však fáma. Nebojte se, alergické reakce opravdu nehrozí.

Vitamin C a kosmetika

Porozhlédněte se po produktech, které obsahují tento životabudič. Skrze kosmetické vırobky putuje vitamin C do spodních vrstev kůže, takzvané dermis. Struktura pleti se následně zlepšuje, pleť je hladší, pevnější, procesy stárnutí a vznik vrásek se zpomalují. Má také protizánětlivé účinky, je tedy vhodnı i pro pokožku se sklony k akné, stejně jako pro velmi citlivou pleť.

A co dále vitamin C dokáže? Vyrovnat pH pleti, sjednotit barevnı tón, zesvětlit pigmentové skvrny, regenerovat buňky, bojuje proti prvním příznakům stárnutí kůže.

Vůbec nejlepším produktem pak bude kvalitním sérum s vitaminem C v koncentraci 10 až 18 %. Více procent pleť stejně nezvládne zpracovat. Pokud obsah vitaminu C bude nižší, nevadí, jen se vısledky dostaví později.