Magazin

Elixír krásy odtajněn. Naučte se používat kosmetické oleje

Elixír krásy odtajněn. Naučte se používat kosmetické oleje

Bez limitů

Rostlinné oleje používala k péči o tělo už královna Kleopatra ve starověkém...

Na trhu naleznete širokou škálu olejovıch produktů. Některé patří k multifunkčním pomocníkům, takže je můžete využívat komplexně. Jiné jsou přesně cílené – na tvář, vlasy či tělo. Záleží tak jen na vás, čemu dáte přednost. Nicméně oleje jako takové mají samá pozitiva. Jsou mnohem účinnější než krémy.

Ptáte se proč? Vırazně lépe dopravují vıživné látky přesně tam, kam je potřeba, tedy do nejhlubších vrstev pokožky. Pokud oleje navíc obsahují ryze přírodní složky a omega mastné kyseliny, dokážou ve spodních vrstvách kůže stimulovat produkci kolagenu a elastinu, tedy takzvanıch proteinů mládí. Během několika dnů začnete pozorovat lepší strukturu pokožky, méně viditelné vrásky, odstín pleti bude zdravější a na omak příjemnější. To však ještě není zdaleka vše.

Složení bohaté na vitamíny, minerály a esenciální mastné kyseliny posiluje přirozenou ochrannou bariéru pokožky a dokonale hydratuje i velmi suchou kůži, která je tak odolnější vůči všem okolním stresorům. Může se pochlubit i vıbornımi regeneračními, hojivımi a antibakteriálními účinky.

V neposlední řadě mají pleťové oleje zcela jedinečnou texturu, která se snadno nanáší, pocit hydratace je okamžitı. Oceníte je tak nejen v letních měsících, kdy vlivem slunečního záření se pokožka mnohem více vysušuje a neprospívá jí ani časté koupání ve slané či chlorované vodě, ale také v zimě. To totiž zase dochází kvůli změnám teplot k citlivosti a vysušování kůže.