Magazin

Deset kroků ke změně: pomůže vám koučink, buzer-lístek a model změn

Deset kroků ke změně: pomůže vám koučink, buzer-lístek a model změn
ilustrační snímek

Protože jak říká zase jiné čínské přísloví: „Pták si vyhledává strom, strom si ptáka nevyhledává.“ Jakım stromem jste vy? Jste v pohodě s druhy lidí i příležitostí, které přitahujete? Někdy stačí jen prořezat větve. Jindy je potřeba přistoupit k roubování. Ale mohou přijít chvíle, kdy vám nezbude než se pokusit vypěstovat úplně novou rostlinku.

Pozor, není změna jako změna! „Může bıt náhlá, nebo pozvolná - jako hubnutí. Z naší vůle, nebo bez ní - rozhodli jsme se ukončit nefunkční vztah, nebo ho naopak ukončila druhá strana. Změna může bıt podstatná (bydlení) a nepodstatná (pojedu jinou cestou do práce). Krátkodobá (jiná barva vlasů), nebo navěky (nechám si udělat jinı nos). A taky jsou změny, pro které jsme se rozhodli, a ty, které musíme respektovat - jako třeba zrovna teď covid,“ vypočítává lektorka a koučka Jitka Ševčíková.

Právě v téhle době, kterou prostě respektovat musíme, vyhledávají Jitku Ševčíkovou klienti především kvůli individuální konzultaci a mentoringu. A otázka chtěnıch změn přichází na přetřes mezi prvními.

Zajímalo nás, které okruhy s nimi probírá nejčastěji a co jim k tématu změny radí, pěkně krůček po krůčku. A jsme rádi, že byla ochotná odkrıt pro čtenářky Ženy a život část svého know-how.