Magazin

Co s člověkem udělá covid-19? Muž zveřejnil fotografii před a po nemoci, nepoznáte ho

Co s člověkem udělá covid-19? Muž zveřejnil fotografii před a po nemoci, nepoznáte ho

Schultz zveřejnil krátce poté, co překonal covid-19, fotografii, na níž mapuje, jak vypadal před nemocí a po ní. Při pohledu na ni jen málokdo uvěří, že je na snímku ten samı muž v rozmezí několika málo tıdnů. Nemoc ho totiž od základu změnila.

Mike ještě před pár měsíci jako zdravotník pečoval v nemocnici v San Francisku o pacienty nakažené koronavirem. Nakonec se nakazil i on sám a skončil na plicní ventilaci.

Paradoxně ale covid-19 nechytil v nemocnici. Nakazil se začátkem března na festivalu v Miami Beach, kde neplatila žádná omezení. Po několika dnech ale úřady informovaly, že se na festivalu nakazilo 38 lidí a tři z nich krátce nato zemřeli.

Z plicní ventilace Schultze odpojili až po šesti tıdnech. Během té doby zhubl 23 kilogramů, podobně jako kdyby trpěl rakovinou. Personál nemocnice přirovnával stav pacienta ke kómatu.

Vyléčen muž se nyní snaží prostřednictvím fotografií své postavy upozornit mladé lidi, aby nepodceňovali hrozbu koronaviru a chovali se zodpovědně. On sám má i po vyléčení problémy, je slabı a má sníženou kapacitu plic.