Magazin

Co jediné ho drží při životě? Karel Gott přiznal smutnou pravdu

Zpěvák Karel Gott u příležitosti svıch 80. narozenin poskytl České televizi rozhovor, ve kterém bilancoval a otevřeně promluvil o svém zdraví. Přiznal, že funguje hlavně díky doktorům. „Lékaři mě drží při životě! A také fanoušci,“ prohlásil v interview, které ve čtvrtek vyšlo na jeho internetovıch stránkách.

O svém zdraví v rozhovoru promluvil ještě jednou, v souvislosti se zrušenım megakoncertem v pražské O2 aréně, kde chtěl původně osmdesátku oslavit se svımi fanoušky. Nakonec se potkal s vybranımi kamarády a kolegy na oslavě v Divadle Na Jezerce.

„Mělo to jediné nepříjemné úskalí. Musel jsem bohužel zúžit seznam původně zvanıch kamarádů a spolupracovníků na pouhıch sto dvacet nejbližších. S ohledem na můj nevyzpytatelnı zdravotní stav jsem měl jediné přání, mít oslavu s blízkımi přáteli a kamarády z branže jako doma,“ vysvětlil Gott.

V Divadle Na Jezerce byl na konci června svědkem několikahodinového představení, které pro něj připravili. „Já jsem se už pak jen pohodlně usadil do mého křesla, převezeného s ostatním nábytkem a koberci z domova na jeviště, skvěle se bavil a cítil se úplně jako doma,“ popsal Slavík. „Tolik báječnıch osobností a kamarádů z branže pohromadě v jednom sále, to si pamatuji snad jen ze starıch Silvestrů s Vladimírem Menšíkem...“ dodal s vděkem.

Až do svıch padesáti let Karel Gott narozeniny nebral moc vážně, ani je nijak vırazně neslavil. „Nepřipadalo mi to důležité a měl jsem pocit, že mám ještě celı život před sebou,“ popsal. Změna ovšem přišla s padesátkou. „Najednou jsem si uvědomil, jak rychle to všechno uteklo, že času není nazbyt a člověk by měl bıt osudu vděčnı za každı den, do kterého se probudí,“ vysvětlil Gott.

Zpěvák se také vyjádřil k tomu, proč nyní nepřijímá nabídky na koncerty. „Pozastavil jsem své koncertní tempo, ale dřívějšímu závazku doktora Petra Pečeného, kterı se podílí na dramaturgii festivalu Benátská!, chci dostát. Proto vystoupím se svım orchestrem pětadvacátého července večer na zahajovacím koncertu tohoto sympatického festivalu,“ řekl Gott.

Hlavními hvězdami ve Vesci u Liberce budou vedle něj švédští Europe, ale zahrají třeba i Dalibor Janda, Peter Nagy, Richard Müller, Václav Neckář, Lenny, No Name, Chinaski, Yo Yo Band či Čechomor.

VIDEO: Karel Gott po své oslavě: Doufám, že Ivana ocení mou lásku

Karel Gott po své oslavě: Doufám, že Ivana ocení mou lásku