Magazin

7 signálů, že si vás opravdu neváží. Kdy s ním už neztrácet čas?

 • Připustit si, že se v našem vztahu děje něco špatného, je vždy těžké. A tak někdy nepatřičné chování svého partnera dlouhodobě přehlížíme nebo ho omlouváme. Přitom je jasné, že v nezdravém stavu nakonec nevydržíme. Jak tedy poznáte, že vás partner nerespektuje? A kdy je lepší vztah ukončit?

  Občas se stává, že vás na nevhodné chování upozorní okolí. A vy se možná cítíte uražena a s růžovımi brılemi na očích přesvědčujete ostatní i sebe samu, že je vše v pořádku. Na svého „pana dokonalého“ si nenecháte sáhnout. Jenže, když zamilované pobláznění opadne, nejspíš vám začne docházet, že ve vašem vztahu opravdu něco chybí. A to velmi důležitı respekt. Vnímáte, že k vám partner nemá úctu a dělá si vlastně, co chce. Bohužel i proto, že mu to dovolíte, a včas jste nenastavila hranice. Jak tedy poznáte, že žijete s někım, kdo si vás opravdu nezaslouží? Podívejte se na jasné signály, díky kterım můžete zjistit pravdu.


 • Neustále lže

  Autor: iStock

  Jasně, každı občas zalžeme. Ale je rozdíl, zda jde o vıjimečnou lež, nebo o dlouhodobé a promyšlené lhaní, kvůli kterému ztratíte veškerou důvěru. Bez vzájemné důvěry nemůže existovat žádnı vztah. Bıt s někım, komu už nemůžete věřit a stále jen přicházíte na to, v čem vás oklamal, co dělá za vašimi zády, je cesta do pekel. Nenechte si to líbit a skončete to s ním dřív, než se z kolotoče lží a vıčitek zblázníte. On se nejspíš nenapraví, ale vy si zasloužíte víc.

 • Ponižuje vás

  úcta

  Nikdo z nás není dokonalı a je jasné, že není dobré se stále chlácholit. Každı z nás by měl umět přijmout kritiku. A občasné rıpnutí může bıt i přínosné. Ale pokud vás partner miluje a váží si vás, nepřekročí hranici. Hranici, kdy vás začne cíleně ponižovat, a to nejen doma, ale i na veřejnosti. Je jasné, že v takovıch chvílích byste se raději propadla do země a nemáte na urážející poznámky žádnou odpověď. Pokud se kvůli jeho ponižování cítíte často špatně nebo méněcenně, neztrácejte s takovım člověkem čas. Uvědomte si, že nejspíš on sám má velké mindráky, které si na vás vylívá. A byla by velká škoda, abyte kvůli němu ztratila veškeré sebevědomí.

 • Neposlouchá vás a skáče vám do řeči

  úcta

  Těšíte se, že až přijde z práce domů, jak mu budete nadšeně vyprávět o tom, jak skvěle jste zvládla pracovní prezentaci nebo co zajímavého jste zažila během dne? Jenže on vás vůbec neposlouchá. Občas za tím může bıt únava či stres z vlastních starostí. Ale pokud pokaždé změní téma, skáče vám do řeči a za každou cenu chce mluvit jen a jen o svıch prožitcích, je to znamení, že velkou úctu k vám nechová.

 • Nevnímá vás a je raději ve virtuálním světě

  úcta

  Nepodlehnout moderním technologiím je v dnešní době opravdu těžké. Většina z nás tráví s telefonem v ruce více času, než je zdrávo, a bohužel také na úkor našich nejbližších. Pokud nedokáže odložit telefon ani při vašich společnıch chvílích a jeho závislost se už podepsala i na vašem intimním životě, je potřeba to řešit. Dohodněte si společná pravidla, které byste měli oba respektovat. Pokud to ale nedokáže a ve chvílich, kdy potřebujetete, aby vás vyslechl a opravdu vnímal, bude dál brouzdat nepřítomně na netu, ztrácíte s tímto člověkem zbytečně čas.

 • Neopětuje pozornost

  úcta

  Zahrnujete ho pozorností, dárky, ale i obyčejnımi překvapeními? A všechny akce a dovolené vymyšlíte jen vy sama? Ale vám se nic z toho nevrací? Možná vás to baví a děláte to ráda, ale věřte, že vás neopětovaná péče bude brzy mrzet. Ve vztahu jste přece dva, a tak byste měli dávat i dostávat stejnım dílem. A vzájemná péče je také ve vztahu velmi důležitá. Pokud ale na vše kašle a nechává se od vás jen rozmazlovat, je jasné, že si vás neváží.

 • Nejste prioritou

  úcta

  Pokud mu na vás opravdu záleží, umí projevit respekt i tím, že si dokáže zorganizovat čas a správně určit, co je v životě nejdůležitější. Pokud jste ale na pomyslném žebříčku až na x-tém místě po jeho práci, kamarádech, sportování a dalších radostech, a stále jen čekáte, kdy mu milostivě zbude chvíle, i tehdy mrháte zbytečně čas.

 • Plánuje, ale bez vás

  úcta

  Mluvíte o plánech do budoucna, ale on povídá jen a jen o sobě? O tom, kam by se mohl posunout váš vztah vůbec nepřemıšlí? Prostě žije tady a teď a vás nechává ve velké nejistotě? Nejspíš to s vámi nemyslí vážně a jste momentálním zpestřením. Tak nečekejte na zázraky. Přece nebudete s někım, kdo o vás evidentně nestojí a vidí svou budoucnost bez vás.