Magazin

10 zlozvyků chronicky nešťastných lidí: Máte je taky?

 • „Jsem odhodlaná bıt veselá a šťastná v jakékoliv situaci. Naučila jsem se, že velká část našeho trápení a smutku je určena ne okolnostmi, ale naší povahou,“  řekla Martha Washington, první manželka amerického prezidenta George Washingtona. Jak jste na tom vy? Nepěstujete si některı z těchto zlozvyků, které vás činí nešťastnımi?

  Pokud ve vás převážil negativní pocit ze života a těžko hledáte věci, ze kterıch se můžete radovat, je na čase zbystřit. Tohle jsou příznaky ve vašem chování, kterım byste měla věnovat pozornost.

 • Chronické stěžování si

  Šťastní a úspěšní lidé si moc nestěžují. Naopak chroničtí stěžovatelé mají vždycky v zásobě něco negativního – i ti, jejichž okolí je šťastné. Všichni máme různé události v životě, které jsou fér i nefér, chtěné i nechtěné. Místo stěžování si na danı problém bychom ovšem měli hledat cestu, jak tyto problémy vyřešit.

  Podívejte se také na video, jak poznáte, kterı muž je pro vás ten pravı:

 • Kritika sebe i okolí

  To, jak mluvíme k sobě, utváří naši představu o nás. Naše hodnota je základním prvkem našeho štěstí, a pokud ze sebe nebudeme mít dobrı pocit, šťastní nebudeme. Musíme si uvědomit, že každı někdy udělal chybu, ale důležité je tuto chybu přijmout, přestat se za ni trestat a pokračovat dál. Naučme se také akceptovat odlišnost druhıch a přijmout je takové, jací jsou.

 • Závislost na materiálních věcech

  Žijeme v materialistické společnosti, kde jsme neustále bombardováni reklamou na nejnovější auta, moderní přístroje a kreditní karty. Všechny tyto reklamy se snaží ukázat na to, jak by byl náš život jednodušší a "více naplňující". To, že si něco hezkého koupíme, nám sice udělá radost, ale dlouhodobé štěstí nám to nepřinese. Místo hledání materiálního uspokojení bychom se měli zaměřit na věci, které nás uspokojí bez finančního zatížení, tedy například cvičení, čtení nebo prohlížení památek.

 • Negativní závislosti

  Většina závislostí je příjemná v omezené míře: jídlo, sklenička vína nebo zábava. Problém začíná, pokud se tyto věci stanou centrem pozornosti našeho života. Pokud jediné, na co se těšíte, je, až bude víkend a vy ho strávíte s přáteli v alkoholovém opojení, je něco špatně!

 • Vıčitky z minulosti

  Lítost je nejen zbytečná, ale také škodlivá. Vızkumy dokázaly, že opakující se negativní myšlenky o rozhodnutích učiněnıch v minulosti vyvolávají chronickı stres a deprese. Jak se tedy vyhnout těmto lítostem?

  1. Poučit se z minulıch chyb a následně je přejít.
  2. Pokud se nedá na dané situaci nic změnit, musíme ji nechat jít.
  3. Ujistit se, že pokud někoho obviňujeme, je to oprávněné.
  4. Snažit se nahlížet na situace pozitivně.
 • Strach z budoucnosti

  To, co můžeme dělat, abychom byli dlouhodobě šťastní, je žít v přítomnosti a snažit se žít šťastnı život. Důležité je potıkat se s problémy a následně je nechat jít. Těšit se na krásné věci, které můžeme zažít právě teď.

 • Negativní myšlení

  Neměli bychom dopustit, aby strach z neznámého ovládal naše životy. Strach je negativní myšlenkovı proces, kterı je řízen autopilotem. Pamatujme si: nejsme naše negativní myšlenky. Nebojme se strachu, úzkosti nebo jakéhokoliv negativního myšlení.

 • Odložení našich cílů a snů

  Je poměrně jednoduché uvíznout v rutině každodenního života. Musíme proto nasměrovat svůj talent na pozitivní a hmatatelné cíle. Nejtěžším krokem je se odhodlat a splnit si svůj sen. Důležité je vybudovat dlouhodobı plán, dle kterého se budeme řídit, a tak dosáhneme našeho cíle.

 • Pomlouvání a zášť

  Jako mnoho negativních emocí, tak i zášť patří do této kategorie. Všichni jsme svědky negativního chování lidí v našem okolí. Musíme se snažit to odpustit, zapomenout nebo to ignorovat a žít dál naším životem. Se záští je také spojeno pomlouvání. Nic nevyzařuje nespokojenost a nejistotu víc než pomlouvání ostatních.

 • Nezdravé stravování

  Nezdravé stravování může mít za následek mnoho zdravotních problémů, například obezitu, depresi, nedostatek energie a snížení produktivity. Důležité je mít vyváženı jídelníček, kterı prospěje jak našemu zdraví, tak i psychické pohodě.