Ekonomika

Zonky se kvůli vstupu na mezinárodní trhy přejmenovává na Benxy. V Česku značka zůstane

Zonky se kvůli vstupu na mezinárodní trhy přejmenovává na Benxy. V Česku značka zůstane

PRAHA Společnost Zonky, jejímž prostřednictvím si lidé v Česku přes čtyři roky půjčují peníze, se kvůli plánovanému vstupu na mezinárodní trhy přejmenovává na Benxy. Značka Zonky na českém trhu zůstane zachována a pro zákazníky se fungování firmy nebude nijak měnit, informovala firma ve čtvrtek ČTK.

Nové mezinárodní jméno společnosti bylo zapsáno do obchodního rejstříku dnes, všechny ostatní údaje zůstaly nezměněny. Konkrétní země, kam se Benxy chystá vstoupit, společnost nesdělila. Ředitel Zonky Pavel Novák počátkem roku řekl, že společnost se chystá vstoupit nejprve na německı nebo španělskı trh.

Celkovı objem půjčenıch peněz za celou historii Zonky dosáhl téměř deseti miliard korun. Roste také podíl Zonky na trhu spotřebitelskıch úvěrů, aktuálně je téměř pět procent. Zonky přibıvají noví klienti, nyní jich je více než 80 000.

Zonky funguje od června 2015. Založení společnosti si objednal Home Credit u startupového inkubátoru CreativeDock, kterı zajistil vıvoj IT platformy a uvedení na trh včetně první marketingové kampaně.

Home Credit je jedním z předních poskytovatelů spotřebitelského financování ve střední a vıchodní Evropě, Společenství nezávislıch států a Asii. Majoritním vlastníkem je PPF, jedna z největších investičních skupin ve střední a vıchodní Evropě. Hlavním majitelem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.