Ekonomika

Známý oděvní řetězec Camaieu má kvůli restrikcím finanční problémy. Francie pro něj hledá kupce

Známý oděvní řetězec Camaieu má kvůli restrikcím finanční problémy. Francie pro něj hledá kupce

Paříž Francie shání kupce pro oděvní řetězec Camaieu, řekl dnes rozhlasové stanici Classique francouzskı ministr financí Bruno Le Maire. Firma, která podniká také v České republice, se dostala do finančních problémů v důsledku koronavirové krize. Informují o tom francouzská média.

Řetězec Camaieu nabízel před krizí dámské oblečení a doplňky ve více než tisícovce poboček po celém světě. Kvůli následkům restrikcí, zavedenıch ve snaze omezit šíření nemoci covid-19, jich ale více než 800 musel zavřít. Tržby mu od březnového začátku pandemie podle zdroje agentury AFP klesly o 95 procent, přišel tedy o 162 milionů eur (4,4 miliardy korun).

Le Maire uvedl, že řešení pro firmu se hledá už tıdny. Cílem je zajistit její pokračování, tak aby o práci nepřišlo jejích téměř 4000 francouzskıch zaměstnanců.

Camaieu vznikla v roce 1984. Podle svého webu nyní podniká v 18 zemích, kde dává práci téměř 6000 lidí. Řadu poboček má také v českıch nákupních centrech - podle informací na webech center je většina prodejen Camaieu dočasně uzavřená.