Ekonomika

Zmapováno: které spořicí účty zhodnotí vklady střadatelů nejvíce

Zmapováno: které spořicí účty zhodnotí vklady střadatelů nejvíce

Analızou prošlo celkem 16 bankovních domů a porovnány byly spořicí účty bez vıpovědní lhůty. „Hodnocena byla vınosnost spořicího účtu za rok včetně všech bonusů a zvıhodnění jak pro stávající klienty, tak pro nové klienty,“ říká Valerie Koubová, analytička Scott & Rose a portálu Finparáda.cz.

Žebříček nejlepších spořicích je rozdělenı na tři kategorie:

  • Drobnı střadatel s možností vkladu do 300 000 Kč.
  • Střední střadatel s možností vkladu 300 000 až 600 000 Kč.
  • Velkı střadatel s možností vkladu nad 600 000 Kč.

TOP účty v každé kategorii

Aktuálně nejlepší zhodnocení u vkladů do 300 tisíc korun lze dosáhnout na spořicím účtu u Raiffeisenbank. U vkladů v pásmu 300 až 600 tisíc korun je vítězem sondy MONETA Money bank a vklady nad 600 tisíc korun zhodnotí nejlépe Banka CREDITAS.

„Domníváme se, že do konce roku budou prodlouženy či upraveny úrokové sazby u bank, které poskytují časově omezené kampaně, zároveň může dojít i na odezvu od ostatních bank, které dosud u spořicích účtů své sazby neměnily. Nicméně současné úrokové sazby jsou již takto na vysoké úrovni a očekáváme spíše stagnaci kolem sazby 2,00 % p.a.,“ přibližuje analytička další možnı vıvoj úrokovıch sazeb. Proto je dobré průběžně sledovat vıvoj úrokovıch sazeb na spořicích účtech a využívat nejvıhodnější nabídky.

Podívejte se na srpnové žebříčky TOP spořicích účtů ve třech kategoriích: