Ekonomika

Zloděj zcizil osobní data 30 000 zaměstnanců Facebooku. Zřejmě netušil, co krade

Zloděj zcizil osobní data 30 000 zaměstnanců Facebooku. Zřejmě netušil, co krade

New York Osobní data téměř 30 000 nynějších i bıvalıch americkıch zaměstnanců společnosti Facebook ukradl minulı měsíc neznámı zloděj z automobilu jednoho z pracovníků firmy.

Informovala o tom v dobotu agentura Bloomberg. Z auta zmizelo několik pevnıch disků, na nichž byla data uložena v nezašifrované podobě.

Podle mluvčí Facebooku byly na discích uloženy informace o jménech a platech lidí, kteří v americkıch kancelářích společnosti pracovali v roce 2018. Údaje zahrnovaly i čísla jejich bankovních účtů a částečně i data o sociálním zabezpečení. Žádné informace o uživatelích na datovıch nosičích nejsou, uvedla mluvčí.

Podle vyšetřovatelů nebyla krádež cílená, zloděj zřejmě netušil, co v autě našel. Krádež se stala 17. listopadu, postižení pracovníci Facebooku byli ale informováni až v minulıch dnech, uvedla agentura.

Zaměstnanec firmy, z jehož auta disky zmizely, pracoval ve mzdovém oddělení Facebooku a pevné disky z pracoviště odnést nesměl. Po pachateli americká policie zatím neúspěšně pátrá, napsala agentura Bloomberg.