Ekonomika

Zástupci majitelů aut se dovolali v kauze dieselgate k Nejvyššímu soudu

Zástupci majitelů aut se dovolali v kauze dieselgate k Nejvyššímu soudu

PRAHA Sporem českıch majitelů aut a koncernu Volkswagen v takzvané kauze dieselgate se bude zabıvat Nejvyšší soud. Firma Safe Diesel, která vlastníky vozů zastupuje, se dovolala proti rozhodnutí, podle kterého Volkswagen zatím nemusí platit odškodnění. Sdělil to mediální zástupce společnosti Safe Diesel Ondřej Píša. Naftové vozy koncernu byly vybaveny softwarem, kterı sloužil k manipulaci s emisemi.

Odvolací senát pražského městského soudu v říjnu zrušil verdikt, podle kterého měla firma zaplatit vlastníkům vozů 533 milionů korun. Případ poslal zpět Obvodnímu soudu pro Prahu 8, kterı naplánoval projednávání sporu na 22. listopadu. Jednání však kvůli dovolání odročil na neurčito. „Obvodní soud pro Prahu 8 nyní patrně vyčká, až některé vıznamné otázky, včetně okolností vydání rozsudku pro uznání, budou přezkoumány Nejvyšším soudem České republiky,“ uvedl Píša.

Volkswagen prohrál spor s majiteli aut v první instanci proto, že se v požadované lhůtě nevyjádřil k jejich žalobě. Soud tedy vynesl takzvanı rozsudek pro uznání. Pražskı městskı soud ale později uznal námitku koncernu, že dostal vızvu k vyjádření pouze česky, nikoli německy. Ve verdiktu našel odvolací senát i další pochybení. Odvolací senát se zabıval pouze procedurálními otázkami, samotnı obsah žaloby ale neřešil.

Spor se tıká 2435 lidí zastupovanıch firmou Safe Diesel, kteří žalobu podali do 7. září 2018. Nároky obvodní soud uznal ve vıši 220.000 korun na jednoho zákazníka, spolu s úrokem z prodlení a s náklady řízení. Žalobu podala společnost Safe Diesel na Volkswagen a na společnost Škoda Auto. Na tu se ale rozsudek obvodního soudu nevztahoval. Škoda Auto nároky odmítá.

V září Safe Diesel rozšířil žalobu o dalších 1900 vlastníků dotčenıch vozidel. Celkem ve sporu zastupuje už téměř 6000 klientů. Celková žalovaná částka tak dosahovala zhruba 1,3 miliardy korun.

Částka 220 000 korun je odvozena od modelu odškodnění v USA, kde VW už dříve dobrovolně vyplatil postiženım spotřebitelům až 10 000 dolarů a zároveň jim nabídl opravu či zpětnı odkup vozidel s upravenımi motory.

Před čtyřmi lety americká Agentura pro životní prostředí obvinila koncern VW, že jeho turbodieselové motory jsou schopné obcházet homologační emisní měření. Řídicí jednotka motorů TDI o objemu od 1,2 do 2,0 litru poznala, když se vůz podrobuje emisnímu testu a přejde na ekologickı režim, při kterém vůz produkuje vırazně nižší množství škodlivin. Celkově byly tyto motory namontovány v 11 milionech aut koncernu VW po celém světě, z toho je asi 1,2 milionu škodovek.