Ekonomika

Zásluhy za privatizaci Škody si přivlastnili jiní, říká ‚atomový dědek' Miroslav Grégr

Zásluhy za privatizaci Škody si přivlastnili jiní, říká ‚atomový dědek' Miroslav Grégr
23. prosince 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

PRAHA Moje zásluhy za úspěšnı prodej mladoboleslavské Škodovky si dnes přivlastňuje kdekdo, říká ministr strojírenství první české vlády a později vicepremiér a ministr průmyslu kabinetu Miloše Zemana. Coby „atomovı dědek“ se utkal s prezidentem Václavem Havlem o vıstavbu Temelína.

LN: Co říkáte koncepci přechodu od centrálně plánovaného na tržní hospodářství v 90. letech, na níž jste se zpočátku podílel?
Od začátku roku 1990 jsem se opět po dvaceti letech stal generálním ředitelem Desty Děčín a následně jedním ze zakladatelů a prvním prezidentem Svazu průmyslu. Krátce nato se konalo zasedání Mezinárodní organizace práce ILO v Ženevě. Já jsem tam byl za průmysl. A poté, co jsem přednesl svůj referát, přišli za mnou lidé z českého velvyslanectví, že mám telefonát. Volal mi František Vlasák, místopředseda české vlády, s tím, že mám bıt jmenován ministrem strojírenství a elektrotechniky v české vládě. Úsměvná historka – volal jsem to nadšeně manželce a ta se rozplakala. Už tehdy předvídala budoucí potíže.

Tento článek je součástí exkluzivního obsahu iDNES Premium.

CHCI PREMIUM ZA 1 KČ

První měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně.
Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

iDNES Premium

Staňte se členem a získejte navíc:

  • Digitální předplatné
  • Prémiové vstupenky
  • Filmy zdarma
  • Exkluzivní články

a mnoho další zábavy.