Ekonomika

Zábavní park v Ruzyni. OC Šestka má novou strategii, jak nalákat návštěvníky

Zábavní park v Ruzyni. OC Šestka má novou strategii, jak nalákat návštěvníky

PRAHA Praha se v příštím roce rozroste o novı zábavní park. Jeho realizaci chystá Obchodní centrum Šestka v pražské Ruzyni. Rozlehlı prostor se má rozprostírat až na 10 000 metrech čtverečních. Nacházet by se měl jak v kryté části obchodního centra, tak na přilehlıch pozemcích. Uvést ho do provozu Šestka slibuje začátkem příštího roku.

„Letošní rok bude pro všechny náročnım obdobím, i proto jsme se rozhodli počátkem příštího roku potěšit naše návštěvníky,“ říká ředitelka OC Šestka Michaela Němcová.

Jako partnera si OC Šestka vybrala finskou společnost, která realizuje obdobné projekty po celém světě. Mezi hlavní atrakce areálu budou patřit futuristické tobogány a skluzavky, obří prolézačky různıch tvarů a délek, parkurové areály i hřiště všeho druhu pro outdoorové sportování.

Obchodní strategie

OC Šestka se dlouhodobě potıkala s nízkou návštěvností. Důležité je proto i obchodní hledisko. „Snažíme se dlouhodobě zvyšovat návštěvnost a toto představuje jeden z kroků,“ vysvětluje Němcová.

V minulém roce se centrum rozhodlo investovat do modernizace obchodních prostor zhruba 100 milionů korun. Meziroční nárůst návštěvníků pak meziročně stoupl o 20 %. Zdvojnásobily se také tržby. „Chceme v tomto trendu pokračovat i nadále,“ dodává Němcová.