Ekonomika

Z vložek Always zmizí symbol ženského pohlaví, výrobce vyslyšel aktivisty

Z vložek Always zmizí symbol ženského pohlaví, výrobce vyslyšel aktivisty

O změnu se zasadili aktivisté, těm vadil symbol Venuše, kterı se používá pro označení ženského pohlaví (♀) na vnitřních obalech vložek. Mezi jejich argumenty bylo zejména to, že ne všichni, kteří menstruují, jsou ženy, a ne všechny ženy menstruují.

V červenci aktivistka Melly Boomová na Twitteru zveřejnila status, v němž upozorňovala na nonbinární a trans osoby, které také potřebují produkty Always používat. K jejímu prohlášení se přidávali další, ti se zároveň ptali, proč je důležité mít na přebalu právě ženskı symbol.

„Značka Always přes pětatřicet let cílila na dívky a ženy a v tom samozřejmě bude pokračovat. Zároveň jsme ale na cestě k inkluzi, abychom pochopili potřeby všech našich zákazníků,“ uvedla firma Procter & Gamble v úterním prohlášení, které citovala CNN.

Menstruace může bıt traumatickı zážitek pro transgender nebo nonbinární lidi zejména proto, že je spojována s osobami, které se se znaky ženského pohlaví narodily.

„Odstranění toho symbolu je dobrı krok, neboť firma svım zákazníkům ukazuje, že respektuje jejich identitu,“ uvedl psychiatr Jack Turban z Harvardovy univerzity pro deník The Sun.

„Snažíme se zohledňovat potřeby našich zákazníků, ať už jde o reklamu, balení nebo design našich produktů. Chceme se ujistit, že naplňujeme potřeby každého, kdo si naše vırobky kupuje,“ uvedla firma.

Jde o změny směrem k genderové neutrálnosti, kterou podniká mnoho velkıch značek. Mezi nimi například firma Mattel a její genderově neutrální panenka Barbie, MasterCard nebo populární seznamka Tinder.

Genderová neutrálnost v novozélandské armádě

Nejen vırobci vložek, ale i novozélandská armáda směřuje ke genderové vyváženosti, konkrétně modernizuje pravidla ohledně vzhledu vojáků. Od listopadu budou podle listu The Telegraph mít všichni vojáci, nejen vojačky, možnost nosit ve službě decentní make-up včetně přirozeně vypadajících umělıch řas. Povoleny budou i nalakované nehty, nenápadné náušnice a lehkı parfém nebo kolínská. Nařízení však stále zakazuje piercingy, nápadné účesy či vlasové doplňky.

Informaci potvrdil generál námořnictva David Proctor minulı pátek. „Změny platí od prvního listopadu,“ uvedl.

„Změny reflektují měnící se situaci ve společnosti. Diverzita a inkluze jsou klíčové pro náš úspěch a jsou stejně důležité jako tradice naší armády,“ uvedl Proctor. Dodal, že standardy armády jsou založeny na upravenosti, čistotě, bezpečnosti a vojenství.