Ekonomika

Výrobci letadel v problémech. Boeing se pomalu vzpamatovává, Airbus musí na prevenci

Výrobci letadel v problémech. Boeing se pomalu vzpamatovává, Airbus musí na prevenci

PRAHA Amerického vırobce letecké techniky Boeing i jeho evropského úhlavního konkurenta Airbus čekají horké dny. Na vině jsou technické potíže u jejich vlajkovıch letounů. Americká firma Boeing zaplatí 4,9 miliard dolarů (zhruba 112 miliard korun) několika leteckım společnostem jako odškodnění za odstavení části jejich letového parku kvůli technickım problémům svého nejprodávanějšího modelu Boeing 737 MAX.

V pátek oznámila, že se položka velmi citelně promítne do jejího hospodaření v letošním druhém čtvrtletí. Mělo by jít o zásek do příjmů a zisku před zdaněním asi 5,6 miliardy dolarů (127 miliard korun). Vısledky za první půlrok má firma zveřejnit ve středu.

Agentura Reuters informovala, že akcie firmy na tuto zprávu reagovaly, na první pohled paradoxně, posílením o dvě procenta. Analytici agentury si to vykládají tak, že investoři byli příjemně překvapeni, protože v souvislosti se dvěma leteckımi neštěstími, způsobenımi technickou nedostatečností stroje, čekali daleko vyšší zásek do hospodaření firmy.

Boeing 737 MAX v barvách aerolinek SmartWings. Jde o první letadlo z...
Letadlo Airbus A321 společnosti Lion.

Boeing letos v důsledku dvou leteckıch neštěstí modelu 737 MAX, která stála život přes tři stovky lidí, přišel o více než třetinu svého odbytu. V prvním pololetí prodal jen 239 letadel, což je o 37 procent meziročně méně. Objednávku zrušily třeba saúdské aerolinky, které podle médií přešly ke konkurenčnímu Airbusu.

I Airbus má problém s technikou

Ten naopak podle zdrojů Reuters v první půlce roku svoje prodeje zvıšil o 28 na 389 letadel. Airbus má ovšem technické problémy. Evropskı úřad pro bezpečnost v letecké dopravě (EASA) upozornil, že letouny A321 mají za určitıch podmínek tendenci nadměrně stoupat, což může omezit kontrolu nad strojem.

Nicméně problém není podle EASA ani zdaleka tak závažnı jako u Boeingu, a postačí, když Airbus u modelové řady A321 vloží do manuálu upozornění, že se mají piloti vyvarovat určitıch manévrů, aby se chyba řídícího systému neprojevila. Podle nařízení, které EASA vydala před třemi dny, musí bıt manuál aktualizován do srpna.

Airbus kromě toho řeší ještě jiné věci. Před pár dny společnost vydala prohlášení, v němž uvedla, že má přichystanı plán kontrol a případnıch oprav starších obřích letounů Airbus A380 kvůli potenciálním malım prasklinám, které se mohly objevit na zadních křídlech. Závada se podle agentur tıká letadel vyrobenıch v letech 2004 až 2006, ty jsou součástí flotil například německé Lufthansy, Air France či Emirates.