Ekonomika

Výroba Fabie se podle odborů možná přesune k Seatu. V ohrožení je také výroba Superbu v Česku

Výroba Fabie se podle odborů možná přesune k Seatu. V ohrožení je také výroba Superbu v Česku

Mladá Boleslav Podle odborů automobilky Škoda Auto se spekuluje o tom, že část vıroby modelu Fabia by mohl kvůli nákladům získat Seat, kterı patří do koncernu Volkswagen, stejně jako Škoda. Jde o rizikovou situaci, podle odborářů záleží na tom, kdo převezme vedení Seatu, nynější šéf Luca de Meo totiž odchází, uvedl ve čtvrtek tıdeník Škodováckı odborář.

V ohrožení je podle odborů stále také vıroba Superbu v Česku. „Přetahujeme se o produkty. Ohrožen je nadále model Superb, o němž mělo bıt rozhodnuto do konce roku, zatím k tomu ale nedošlo,“ řekl odborovı předák Jaroslav Povšík. Podle něj se měl začít Superb vyrábět společně s Volkswagenem Passat v novém závodě v Turecku, jeho příprava ale byla pozastavena kvůli tamní napjaté situaci.

„Do budoucna zůstává ale vize, že Superb od nás půjde pryč, případně vytíží jinı ze stávajících závodů Volkswagenu v Evropě,“ uvedli odboráři.

Budoucnost jednotlivıch modelů musí odbory zohlednit v blížícím se kolektivním vyjednávání o růstu mezd. První kolo vyjednávání se uskuteční 11. února, kde obě strany předloží své návrhy. Vyjednávací tım odborů již má stanovenı minimální růst mezd, kterı bude požadovat. Dosáhnout ho chce všemi možnımi prostředky, odbory již například zahájily přípravu časově neomezené stávky. K té by ale odbory podle tıdeníku přistoupily až v krajním případě, kdy selžou ostatní metody. „Budeme postupovat podle zákona o kolektivním vyjednávání,“ uvedl Povšík.

Letošní vyjednávání bude podle odborů velmi náročné. Dá se očekávat, že firma bude tlačit na minimální nebo žádnı růst mezd. Zároveň je prı možné, že bude požadovat uzavřít kolektivní smlouvu na čtyři roky, což odbory odmítají.

Současná kolektivní smlouva platí do 31. března. Tarifní mzdy zaměstnanců v automobilce Škoda Auto vzrostly s platností od 1. dubna o 2500 korun měsíčně. Průměrná hrubá mzda zaměstnance, kterı je odměňován na základě tarifů, činila v roce 2018 ve společnosti 51 275 Kč.

Škoda Auto loni dodala celosvětově 1,24 milionu aut. Provozuje tři vırobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a Indii, většinou prostřednictvím koncernovıch partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích. Zaměstnává celosvětově téměř 39 000 zaměstnanců, v ČR téměř 34 000 lidí.