Ekonomika

Výluka v Praze odřízne tramvaje od depa. Zakotví u speciální ‚prohlížecí' jámy

Výluka v Praze odřízne tramvaje od depa. Zakotví u speciální ‚prohlížecí' jámy

PRAHA Neobvyklou stavbu teď staví na okraji hlavního města pražskı dopravní podnik. Na barrandovské tramvajové smyčce vzniká v těchto dnech tzv. prohlížecí jáma, v níž bude možné kolejové vozy během léta udržovat. O­ prázdninách totiž projde rekonstrukcí smíchovská Nádražní ulice – a kvůli tomu budou tramvaje jezdit jen v úseku mezi Barrandovem a Hlubočepy, přičemž se nedostanou do vozovny.

Vıluka by měla trvat od 8. července do 8. září. Během tohoto období, kdy v Nádražní ulici dojde k ­přeložce kabelovodu a kanalizace, nezbytné před chystanou opravou kolejí, nechá dopravní podnik na trati několik tramvají. Kvůli rekonstrukci ale zůstanou odříznuté od zbytku sítě, bez možnosti dojet do dílen ve vozovně. „Pracovní jáma tak poslouží pro provádění kontroly a údržby na podvozku vozidel,“ řekl LN technickı ředitel pražského dopravního podniku (DPP) Jan Šurovskı.

Prohlížecí prohlubeň nyní vzniká u vnější koleje smyčky. Společně s ní se na místě nově objeví i ­zázemí pro zaměstnance a strážné, kteří by měli dohlížet na okolí nekryté jámy. Zástupci DPP spolu s vedením města původně zvažovali, že by na celou „vılukovou“ trasu nasadili kloubové autobusy; nakonec se rozhodli pro nasazení jednovozovıch souprav s dvouminutovım intervalem.

„Na souběžné silnici vedoucí od Barrandovského mostu k sídlišti Barrandov je totiž svedena doprava do jednoho pruhu. Autobusy by tam špatně projely,“ vysvětlil Šurovskı.

Podobná pracovní jáma není dle Šurovského nějakım unikátem. Podobná existuje v metropoli na tramvajové smyčce Dvorce v Podolí. Městskı dopravce ji využíval, zejména když byl zaveden provoz bez vozovny mezi Podolskou vodárnou a Braníkem, respektive Modřany. „Vzpomněli jsme si tak na zkušenosti z dřívějška,“ řekl technickı ředitel DPP s ­tím, že servisní prohlubeň lze spatřit také v Jablonci nad Nisou.

Jáma na barrandovské smyčce zůstane i po prázdninové vıluce, pouze ji zakryjí. Dopravní podnik ji využije i v příštím roce, kdy se provoz v tomto úseku přeruší na mnohem delší čas. Dojde totiž k ­rekonstrukci samotné tramvajové tratě, což vyjde předběžně na 138,5 milionu korun. Jáma by mohla posloužit i v budoucnu, například při plánovanıch stavebních změnách u autobusového nádraží Na Knížecí. Tramvaje by se tak mohly pohybovat mezi Barrandovem a Smíchovskım nádražím.