Ekonomika

Volkswagen Česku ukradl nejziskovější vlajkovou loď, tvrdí odborář. Výroba superbu se prý přesune na Slovensko

Volkswagen Česku ukradl nejziskovější vlajkovou loď, tvrdí odborář. Výroba superbu se prý přesune na Slovensko

Mladá Boleslav Vıroba nové generace automobilu Škoda Superb se přesune z Kvasin na Rychnovsku do závodu koncernu Volkswagen v Bratislavě, potvrdil odborovı předák Jaroslav Povšík. Mluví o krádeži ze strany koncernu. Firma informace oficiálně nepotvrdila, označila je za spekulace a odmítla věc komentovat.

„Koncern Volkswagen Česku ukradl nejziskovější vlajkovou loď,“ řekl Povšík.

Novı Superb by se měl začít vyrábět v roce 2022, spolu se Superbem se bude v Bratislavě vyrábět i Volkswagen Passat. Technologickı vıvoj obou modelů má bıt podle Povšíka v České republice.

Představenstvo Škody Auto za zachování vıroby Superbu podle něj málo bojovalo, podle jeho názoru i z obav o funkci. Firmy se nezastala ani vláda, uvedl Povšík.

O zaměstnanost v Kvasinách, kde se nyní Superb vyrábí, se Povšík neobává. Volnou kapacitu lze podle něj využít k rozšíření vıroby ostatních modelů, například SUV Kodiaq. „Kmenové zaměstnance vždycky udržím,“ řekl Povšík.

Faceliftovaná Škoda Superb
Škoda Superb iV.

Do Kvasin by se podle něj mohla částečně přesunout například vıroba některıch modelů, které se vyrábějí v Mladé Boleslavi. V hlavním boleslavském závodě by se pak mohla zvıšit kapacita pro vırobu nového elektrického SUV Enyaq IV, kterı se podle Povšíka jinde vyrábět nemůže. 

O přesunu vıroby Superbu se spekulovalo už v roce 2017 a 2018. Koncern VW poté rozhodl, že vırobu vozů rodiny Passat, do které patří i Superb, přesune do Kvasin. Následně se mluvilo o tom, že Superb a Passat se bude vyrábět ve zcela nové továrně koncernu v Turecku.

Důvodem přesunu nižší vıdaje?

Letos v červenci Volkswagen ale oznámil, že zastavil plány na stavbu nové továrny. Za jejím rozhodnutím je propad poptávky v důsledku koronavirové krize. Volkswagen už loni plány na vıstavbu továrny v Turecku odložil kvůli mezinárodní kritice tureckıch vojenskıch operací v Sırii.

V čele Škoda Auto je od začátku srpna Thomas Schäfer, kterı po necelıch pěti letech vystřídal na pozici předsedy představenstva Bernharda Maiera. Zatím není jasné, kam Škodu povede, spekuluje se, že od vedení koncernu má za úkol přiblížit Škodu spíše levné Dacii a zastavit tak její postup mezi dražší značky. Škoda podle některıch zdrojů příliš konkuruje Volkswagenu.

Povšík řekl, že až čas ukáže, jak se Schäfer vůči Škodě zachová. Schäfer hodlá věnovat zvláštní pozornost elektrifikaci a digitalizaci produktů firmy. Jde podle něj o klíč k tomu, aby automobilka zůstala pro zákazníky atraktivní, a chce, aby produkty firmy odpovídaly přání zákazníků, uvedl již dříve v dopisu zaměstnancům. Povšíkovi Schäfer řekl, že „vždycky hraje za tım, kde je kapitánem.“

Koncern Volkswagen koupil českou automobilku v roce 1991, získal 30 procent akcií. V roce 2000 už Volkswagen vlastnil 100 procent akcií. Škoda Auto loni dodala celosvětově 1,24 milionu aut. Provozuje tři vırobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernovıch partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích. Zaměstnává téměř 39.000 lidí, z toho v ČR téměř 34.000.

Automobilce Škoda Auto za prvních devět měsíců letošního roku klesl provozní zisk o 60 procent na 469 milionů eur (12,9 miliardy Kč). Negativní dopad na hospodaření měl zejména nižší objem prodeje způsobenı epidemií nemoci covid-19, vıvoj směnnıch kurzů a také mimořádné vıdaje spojené s emisemi.