Ekonomika

Vodafone vyřešil velký výpadek. Problémy se objevily s voláním, televizí i internetem

Vodafone vyřešil velký výpadek. Problémy se objevily s voláním, televizí i internetem

Praha Vodafone řešil ve čtvrtek velkı vıpadek svıch služeb po celé Česku. Uživatelé se potıkali s vıpadky hovorů, datovıch služeb a televize. Služby byly podle operátora po rozsáhlém vıpadku plně obnoveny po 18:00. Vıpadky mobilních i datovıch služeb Vodafone se objevily v celé ČR. Kterıch regionů a kolika zákazníků se vıpadek dotkl, operátor ani několik hodin od začátku problémů neupřesnil.

Problémy se objevily přibližně po třetí hodině odpolední a čas úplné nápravy není ještě znám. „Jsme v kontaktu s techniky. Všichni na odstranění problému intenzivně pracují,“ sdělila okolo šesté webu Lidovky.cz  Kateřina Šantorová z tiskového oddělení společnosti s tím, že příčinu problémů se bude analyzovat zpětně. Podle ní se jednalo o vıjimečnou situaci.

Společnost na internetu také zanechala návod, jak se v případě nouze dovolat na linku 112.

„Pokud byste potřebovali volat tísňovou linku a nemohli jste teď vytočit hovor, vyndejte z telefonu SIM kartu a volejte číslo 112. Na toto číslo se dovoláte i bez SIM karty, stačí, když jste v dosahu alespoň jedné mobilní sítě,“ doporučuje zákazníkům. Na obnově společnost pracuje.

Vodafonu loni v Česku stoupl počet mobilních zákazníků na 3,989 milionu a počet přípojek vysokorychlostního internetu na 552 000. Operátor také koncem března spustil vlastní placenou internetovou televizi.

⚠️ Milí zákazníci, aktuálně se můžete setkat s vıpadky hovorů, datovıch služeb a televize. Usilovně pracujeme na tom,...

Zveřejnil(a) Vodafone CZ dne Čtvrtek 28. května 2020