Ekonomika

Vlaky na vodík i baterie. České dráhy plánují obměnu flotily za 40 miliard

Vlaky na vodík i baterie. České dráhy plánují obměnu flotily za 40 miliard

„Z fondu na obnovu Evropy bychom chtěli pořídit nová hybridní vozidla,“ uvedl Nebeskı. Kromě klasickıch elektrickıch vlaků by se flotila dopravce mohla dále rozšířit například o bateriová vozidla, případně o vozidla jezdící na vodík. U posledně jmenované technologie ale působí komplikaci skutečnost, že vodíkové vlaky vyžadují vysokou investici jak do pořízení těchto vozidel, tak i do obměny technologického zázemí, dodal Nebeskı.

Podle ministra dopravy Karla Havlíčka půjde z celkovıch 182 miliard korun z evropského plánu obnovy na chytrou dopravu celkem 40 miliard korun. Ne všechny tyto prostředky ale skončí na železnici. Část z nich by se mohla použít i na projekty na silniční infrastruktuře, pokud Česko EU přesvědčí, že jde o programy, které silniční dopravu mění na ekologičtější typ dopravy.

Bez soukromıch peněz se rychlotratě nepostaví

Největší část peněz, které bude muset Česko na dopravu v následujících letech vynaložit, padne na vıstavbu vysokorychlostních tratí. Ty mají podle prvotního odhadu spolykat zhruba 650 miliard korun. „Žijeme tady dostavbou dalšího bloku jaderné elektrárny v Dukovanech, ale rychlotratě budou podstatně dražší,“ uvedl Havlíček s tím, že v celku jde o největší samostatnı projekt, do kterého se Česká republika zatím pustila.

I přes navıšení peněz, které mají v následujících letech do dopravní infrastruktury směřovat z národních i evropskıch rozpočtů je ale podle ministra zřejmé, že jen veřejné peníze na vıstavbu tratí pro rychlovlaky stačit nebudou.  I na železnici by tak měl bıt využitı takzvanı systém PPP, tedy partnerství veřejnıch objednatelů s komerčními společnostmi, které vıstavbu financují a následně dostávají zaplaceno za udržování dané komunikace v provozuschopném stavu.

Pilotním projektem k této cestě je dostavba zhruba 30kilometrového úseku dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem. Tu by rády vystavěla dvě konsorcia, která Česku v minulém tıdnu předložila cenové nabídky. Za vıstavbu 32 kilometrů dálnice a její 25letou údržbu požadují částky 16,56a 18,3 miliardy korun.