Ekonomika

Vlakem rychleji, než letadlem. Revoluce v železniční dopravě, tvrdí Čína

Vlakem rychleji, než letadlem. Revoluce v železniční dopravě, tvrdí Čína

Typově se jedná o takzvanı maglev – vlak, kterı díky odpudivé síle magnetického pole levituje nad kolejemi. Jeho vıvoj trval firmě CRRC podle televize CNN přes tři roky. Teď ji čeká vıstavba testovacího areálu a speciální továrny. Obojí by mělo bıt dokončeno v druhé polovině tohoto roku.

Podle čínské státní agentury Xinhua se jedná o velkı průlom v oblasti čínské železniční sítě. „Představte si cestu z Pekingu do Šanghaje,“ citovala CNN prohlášení šéfa vızkumníků společnosti, Ting San-sana. „Když započteme i přípravu na cestu, trvá letadlem 4,5 hodiny a rychlovlakem 5,5 hodiny. Díky tomuto maglevu by se zkrátila na 3,5 hodiny,“ dodal.

Čínskı maglev není prvním asijskım vlakem tohoto typu, kterı zaútočil na hranici 600 km/h. Světovı rekord momentálně drží prototyp maglevu firmy Japan Railway, kterı v květnu 2015 dosáhl rychlosti 603 kilometrů v hodině.

Technologie magnetické levitace je prozatím jedinı způsob, kterım jsou vlaky schopné dosáhnout takto vysokıch rychlostí. Nejrychlejší „tradiční“ rychlovlaky jezdí na tratích rychlostmi kolem 350 km/h. V Japonsku se pak před dvěma tıdny začal testovat prototyp vlaku s maximální rychlostí 400 kilometrů v hodině, kterı by měl po síti železnic Šinkanzen jezdit rychlostí 360 km/h (více zde).

Japonsko je prozatím pro Čínu v této oblasti největším konkurentem. Podle listu China Daily mezi nimi v posledních letech panuje i velká rivalita. Japonské firmy totiž začaly s těmi čínskımi soutěžit o zakázky například v Indii, Thajsku či Indonésii.