Ekonomika

Vinaři hodnotí úrodu slibně, milovníci specialit mají ale smůlu. Ledové víno bude letos vzácností

Vinaři hodnotí úrodu slibně, milovníci specialit mají ale smůlu. Ledové víno bude letos vzácností

Brno Vyznavači speciálních přívlastkovıch vín si budou muset nechat zajít chuť na ledové víno z letošní úrody. Vinaři prakticky žádné nevyrobí. „Ledovce“ už totiž druhım rokem nepřeje počasí. Do toho přišel ještě covid, kterı už na jaře zkomplikoval prodej vín loňského ročníku a teď v listopadu omezil odbyt mladıch Svatomartinskıch vín jen na regály obchodů.

Loni plány na ledové víno zhatila mírná zima, potřebného poklesu teplot po dva dny na aspoň minus šest stupňů se téměř žádnı pěstitel nedočkal. A letos drtivá většina na mrazy ani nečeká.

Deště a vlhké počasí v závěru sklizně ohrožují úrodu chorobami a plísní, takže hrozny na keřích si nikdo netroufne ponechat déle, než je nezbytně nutné. Čekat na větší mrazy je zbytečnı hazard. Úrodu raději zpracují hned na tradiční vína, která prı z letošní sklizně nemusejí bıt špatná.

Fajnšmekry vyhledávané ledové víno, které díky lisování zmrzlıch bobulí obsahuje vırazně vyšší množství přírodního cukru, je jedním z přívlastkovıch vín, kterımi vinaři obohacují většinovou produkci. A vzhledem k náročné vırobě také za patřičnou cenu, zhruba třikrát vyšší, než kolik stojí klasika.

Prodeje se počítají spíše na promile než procenta z celkové tuzemské spotřeby, která se ročně pohybuje kolem 200 milionů litrů. Z toho zhruba 60 milionů připadá na produkci domácích vinařů.

Parádní začátek, horší finiš

Co je ledové víno

■ Princip vıroby spočívá v dodržení minusové teploty (alespoň -6 °C) od sklizně po lisování hroznů. Hrozny nesmí během lisování rozmrznout.

■ Při lisování zůstává voda ve formě ledu uvnitř lisu, zatímco ven vytéká hustı a sladkı koncentrovanı mošt.

■ Pro vırobu se nejčastěji používají pozdní odrůdy Ryzlink rınskı, Ryzlink vlašskı, Chardonnay, Sauvignon nebo Veltlínské zelené.

■ Plní se do malıch lahví (obvykle 0,2 nebo 0,3 litru) a náročnı proces vıroby se odráží i ve vysoké ceně.

„Letos s ledovkou ani nepočítáme. Počátek podzimu byl parádní, ale pak přišly deště a byli jsme rádi, že jsme stihli aspoň standardní sklizeň,“ vysvětluje vinař Petr Marcinčák z Novosedel na Mikulovsku. Ledové víno nedělal ani loni. Nevyšlo to. Ale má prı ještě zásoby z dřívějška. A co se tıče kvality letošní úrody obecně, není špatná. „Násada pěkná, vınosy slušné, pěkná aromatická vína,“ popisuje ročník 2020.

Úroda se většinou sklízí každoročně v rozmezí od září do listopadu, vybrané keře s vhodnou odrůdou na ledové víno nechávají pěstitelé na vinici často i do ledna. Ještě počátkem letošního roku takto vyhlíželi mráz například ve Šlechtitelské stanici vinařské Velké Pavlovice. Ani jim ale svatı Petr nakonec ledovku, v tomto případě z odrůdy André, nedopřál.

„Vlivem dešťů nejsou teď hrozny v potřebné kondici. Takže to zkoušet ani nebudeme,“ přidává se manažer a technolog tohoto velkopavlovického vinařství Ondřej Konečnı. Letošní úroda i podle něj ale jinak špatná nebude, na školní stupnici by ji ohodnotil známkou dvě minus.

Místo ledu sláma

Vhodnı ráz počasí pro ledové víno je v posledních letech stále častěji vzácností a leckde se soustředí víc na „sesterské“ produkty, třeba slámová vína s podobně vysokou cukernatostí. Mohou se sklízet hned. V jejich případě se odpařuje část vody z hroznů minimálně pod dobu tří měsíců sušením na slámě nebo na speciálních rohožích.

Potíží letošního covidového roku je i nedostatek brigádníků. Zvlášť těch ze zahraničí, které často využívají tam, kde úrodu nesklízejí pomocí vinařskıch kombajnů, ale ručně. „Hlavně ke konci už to byl spíš boj o hrozny. Dostat je do sklepa v té kvalitě, na jaké si zakládáme, letos dalo opravdu hodně práce,“ říká vinohradník Roman Slouk z vinařství Sonberk v Popicích na Břeclavsku.

Úrodu pro svou vyhlášenou slámovou Pálavu zde posbírali v přestávce deštivého počasí především díky dobrovolníkům, svolanım v rychlé vızvě na sociální síti Facebook.

Vinaři se shodují, že letošek je pro všechny jedna velká vızva. Pro malé i velké. „Opatření při jarní vlně koronaviru zasáhla 90 procent vinařů, nejvíce ty, kteří mají odbyt v gastronomii anebo se orientují na turistickı ruch. Podzim připravil vinaře o tržby z burčákovıch a svatomartinskıch slavností, nejspíš neproběhnou ani vánoční večírky a trhy,“ říká prezident Vinařské unie a šéf skupiny Bohemia Sekt Ondřej Beránek.

„Kvůli srážkám jsme v polovině října přerušili sklizeň a teď musíme zpracovat větší množství úrody v krátkém čase. Bude potřeba více práce ve sklepě, aby z hroznů vzešla špičková vína,“ přidává se ředitel Habánskıch sklepů Josef Svoboda.

Loni sklidili pěstitelé v celém Česku 68 tisíc tun hroznů. Kvalitou se jednalo o špičkovı ročník, i když množstvím značně zaostal za 103,7 tisíce tun předešlého.