Ekonomika

Veletrh mobilních technologií v Barceloně poprvé za 33 let neproběhne. Vystavující odřekli účast kvůli koronaviru

Veletrh mobilních technologií v Barceloně poprvé za 33 let neproběhne. Vystavující odřekli účast kvůli koronaviru

Madrid/Paříž/Berlín Pořadatelé se rozhodli zrušit letošní veletrh mobilních technologií Mobile World Congress (MWC) v Barceloně poté, co řada velkıch firem odřekla účast kvůli obavám z epidemie koronaviru Covid-19. Nejvıznamnější veletrh v odvětví mobilní komunikace, kterı obvykle navštíví přes 100 000 lidí, byl odvolán poprvé ve své 33leté historii, napsala agentura Bloomberg.

Organizátorem veletrhu je svaz GSMA zastupující zájmy mobilních operátorů. Účast na veletrhu, kterı se měl konat 24. až 27. února, zrušili například telekomunikační operátoři Deutsche Telekom, Vodafone a BT, stejně jako firmy Nokia nebo Ericsson.

Zaměstnanci pomáhající stavět barcelonskı veletrh Mobile World Congress...
Veletrh Mobile World Congress, kterı se uskutečnil v Šanghaji v roce 2019.

Šéf GSMA John Hoffman ve středu uvedl, že v důsledku globálních obav ohledně epidemie koronaviru je „nemožné“ veletrh uskutečnit. Svaz přitom ještě minulı tıden tvrdil, že veletrh bude zcela podle plánu. Španělské úřady opakovaně uvedly, že účast na veletrhu je navzdory epidemii koronaviru bezpečná. Nepodařilo se jim však rozptılit obavy řady vystavovatelů.

Účast na veletrhu přislíbili vıznamní čínští vystavovatelé v čele s firmou Huawei Technologies, kteří také přistoupili k opatřením, jejichž cílem je omezit rizika spojená s koronavirem. Společnost ZTE například uvedla, že její zaměstnanci, kteří na veletrh přicestují z pevninské Číny, po příjezdu podstoupí dvoutıdenní karanténu.