Ekonomika

Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje I Kun-hi

Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje I Kun-hi

Soul Ve věku 78 let v neděli zemřel předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi. Informovala o tom jihokorejská společnost v prohlášení. Nejbohatší muž Jižní Koreje skonal za přítomnosti rodiny, včetně dědice průmyslového impéria I Če-jonga.

O příčině smrti se společnost Samsung nezmínila. I Kun-hi podstoupil v roce 2014 operaci po infarktu a na sklonku 90. let se léčil s rakovinou plic.

I Kun-hi se narodil v roce 1942 a pomohl svému otci z firmy, která původně obchodovala s nudlemi a rybami, vybudovat největší jihokorejskı konglomerát. Divizi Samsung Electronics, jež dříve svımi produkty napodobovala konkurenci, přeměnil na největšího světového vırobce chytrıch telefonů, televizorů a paměťovıch čipů, napsala agentura Bloomberg.

Syn zakladatele Samsungu zaměstnancům společnosti ve snaze podnítit inovaci vštěpoval, aby změnili všechno mimo manželky a dětí. Žebříček miliardářů sestavovanı agenturou Bloomberg jeho majetek vyčísluje na 20,7 miliardy dolarů (474,8 miliardy Kč); zaujímá na něj 66. pozici. Po infarktu řízení společnosti předal svému jedinému synovi.

„Předseda I byl skutečnı vizionář, kterı Samsung přeměnil na světového lídra inovace a z místní firmy učinil průmyslovou hnací sílu,“ uvedla společnost v prohlášení.